fbpx
Індія виходить з програми спільної з РФ розробки винищувача 5-го покоління

Індія виходить з програми спільної з РФ розробки винищувача 5-го покоління

ОПК ПАК ФА ПС Індії Росія

Jane`s 360 повідомляє про призупинення участі Індії спільної програми з РФ по розробці перспективного винищувача п’ятого покоління Fifth Generation Fighter Aircraft (FGFA) на основі російського проекту ПАК ФА (Т-50, Су-57).

Офіційні джерела у ВПС Індії стверджують, що винищувач Су-57 не відповідає їх вимогам які ставляться до перспективного літака, зокрема йде мова про малопомітності, авіоніці, РЛС та інше.

Саме тому було прийнято рішення призупинити участь Індії у програмі Fifth Generation Fighter Aircraft (FGFA), що триває вже 11 років.

Чиновники ВПС Індії вважають, що згодом можуть переглянути своє рішення у разі готовності цих винищувачів та взяттям на озброєння їх ВКС РФ, але від участі у розробці наразі вони відмовились.

Міжурядову угоду про спільну розробку винищувача п’ятого покоління було підписано 17 жовтня 2007. На першому етапі проекту участь індійської сторони повинно було бути чисто фінансовим, а первісна вартість робіт оцінювалася в 10 млрд доларів. Потім індійські фахівці повинні будуть за участю російських колег доопрацювати машину під власні потреби.

22 грудня2008 Об’єднана авіабудівна корпорація (РФ) та індійська компанія Hindustan Aeronautics Limited (HAL) підписали контракт про спільну розробку та виробництво винищувачів п’ятого покоління. За умовами досягнутої угоди, індійська компанія займеться розробкою бортового комп’ютера винищувача, навігаційної системи, інформаційних дисплеїв у кабіні пілота і системи самозахисту. Решта робіт у спільному проекті візьме на себе російська компанія «Сухой».

31 серпня 2010 в підмосковному Жуковському на аеродромі «Раменське» в рамках процесу з підготовки контракту між Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) і корпорацією HAL про спільну розробку винищувача п’ятого покоління відбулася демонстрація нового російського перспективного авіаційного комплексу фронтової авіації (ПАК ФА) представникам Міністерства оборони і ВПС Індії, а також індійської літакобудівної корпорації HAL. Передбачається, що частка HAL у спільному проекті складе не менше 25 відсотків. Загальна вартість проекту оцінюється у вісім-десять мільярдів доларів. Передбачається, що індійська версія винищувача згодом буде поставлятися на експорт.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


ОПК ПАК ФА ПС Індії Росія