Іноземців бойовиків судитимуть у Міжнародному кримінальному суді

Іноземців бойовиків судитимуть у Міжнародному кримінальному суді

Найманці Окупант Покарання бойовиків Російська агресія

Українська сторона передала до Міжнародного кримінального суду списки усіх встановлених іноземців, які воювали на боці Російської Федерації на Донбасі, повідомляє Укрінформ

Про це Головний військовий прокурор Анатолій Матіос розказав в ефірі “112 Україна“.

“Ми (військова прокуратура, – ред.) передали до інституції Міжнародного кримінального суду через МЗС списки встановлених під час розслідування кримінального провадження про агресивну війну проти України з боку північного сусіда, передали списки не тільки сербів, а й усіх іноземців: італійців, іспанців, албанців. Їх там немало, вони називаються ротами, взводами. Їх там може бути 10-15 чоловік, але сумарно їх кількість становить декілька сотень чоловік”, – розповів Матіос.

Також головний військовий прокурор заявив про “подвійні стандарти”, які інколи застосовуються до України з боку інших держав у питанні найманців.

“Основне, що найманство на території суверенної держави карається законом усіх держав, звідки вони приїхали. Але ми чомусь не чули масових процесів проти цих осіб. Подвійні стандарти, які інколи застосовуються до України, дуже прикро вражають душу. Проте вони не залишають нам іншої можливості, як робити усе самим і доводити світовій спільноті і відповідним інституціям, що не тільки у нас є якісь проблеми, які треба вирішувати, тому що не може бути вибіркового застосування справедливого покарання до українців, які у процесі війни. Також є ті іноземці, які прийшли воювати і знаходити вдачу війни на території суверенної держави у центрі Європи”, – додав Матіос.

Найманці Окупант Покарання бойовиків Російська агресія