fbpx
Іноземні багатофункціональні катері для українських ВМС

Іноземні багатофункціональні катері для українських ВМС

ВМС України Закупівля озброєння Флот

Заступника начальника штабу Командування ВМС ЗС України з євроатлантичної інтеграції капітан 1 рангу Андрія Риженка, в коментарях Народні армії розказав, що керівництво Національного флоту вивчає ринок іноземних багатофункціональних катерів.

Було названо два перспективні катери, що по вартості співставні з вітчизняними малими броньованими артилерійськими катерами – це американський катер Mark VI та ізраїльський швидкісний катер Super Dvora Mk3.

На даний час є два варіанти їхнього отримання: закупити за кордоном уже готові катерні платформи Mark VI чи Super Dvora Mk3 або ж придбати ліцензії на їхнє виробництво, підготувати фахівців та розпочати будівництво на власних суднобудівних підприємствах. Що дозволить вкласти кошти та технології у власну промисловість, адже такий досвід кооперації вже давно використовують провідні морські держави світу за для розвитку власної суднобудівної галузі.

Американський катер Mark VI

Патрульні катери Mark VI здійснюють операції в затоках, річках, бухтах і прибережних ділянках моря. Їхнє головне завдання — забезпечення безпеки торговельних портів, об’єктів морської інфраструктури і підтримка операцій основних сил ВМС.

Патрульні катери Mark VI можуть мати різні конфігурації обладнання:

  • десантно-штурмову
  • протидиверсійну
  • протимінну

Водотоннажність: 72 тонни, що робить катер дуже маневреним. Водночас Mark VI стійкий до хитавиці на морі. Однією з його особливостей є те, що він може вести ефективний прицільний вогонь по морських цілях навіть під час шторму.

Екіпаж катеру: 5 осіб, за потреби додатково залучаються ще 2 особи. Також катер може вмістити 11 десантників, що дозволить здійснювати транспортування підрозділів морської піхоти або Сил спеціальних операцій.

Максимальна швидкість: 45 вузлів

Дальність ходу: близько 750 миль (за крейсерської швидкості в 30 вузлів).

Озброєний: двома 25-міліметровими гарматами Mk 38 Mod 2, плюс є кулемети, гранатомети, ракети BGM-176B Griffin, інша зброя тощо.

Окрім того, катер Mark VI має алюмінієвий корпус, а його ходова рубка, двигуни і паливний бак захищені бронею, що здатна витримати влучення зі стрілецької зброї.

Ізраїльський швидкісний катер Super Dvora Mk3

У період 2004–2016 років компанією Israel Aerospace Industries побудовано 19 таких катерів для ВМС Ізраїлю та Шрі-Ланки.

Водотоннажність: 60 тонн

Довжина: 27,4 метрів

Ширина: 5,5 метрів

Осадка: 1,2 метрів

Швидкість: до 50 вузлів

Дальність плавання: 700–1000 миль.

Екіпаж: 9–12 осіб.

Автономність: 4 доби.

Озброєння катера: гармати типу Typhoon, важкі кулемети, 40-мм гранатомети, ракети AGM-114 Hellfire, системи спостереження і застосування зброї Raytheon та Elbit/El-Op.

Призначений для доставки підрозділів сил спецоперацій або морської піхоти, патрулювання та перехоплення кораблів противника в морі. Катер може дозаправлятися у морі, спроможний діяти як у прибережних водах, так і на океанському просторі, адже стійкий до хитавиці. Завдяки малій осадці може доставляти десант на практично не обладнане узбережжя. Катер має модульну конструкцію, що полегшує заміну озброєння і устаткування.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ВМС України Закупівля озброєння Флот