Іран. Танкерні війни – огляд подій на 20 липня

Іран. Танкерні війни – огляд подій на 20 липня

Близький Схід

Після захоплення другого танкера КВІР, який йшов під британським прапором,

іранці майже відразу звільнили перший захоплений танкер, який йшов під алжирським прапором. Для першого танкеру, все закінчилося переляком та попередженням.
Отже іранці поки чітко розуміють межі допустимого, але продовжують гру на підвищення ставок. Тому чутки про початок чергової світової є безпідставними, проте треба ретельніше слідкувати за цінами на нафту.

Британські урядовці вибухнули низкою заяв. Британський міністр закордонних справ Джеремі Хант заявив у суботу, що захоплення Тегераном нафтового танкера під прапором Великобританії є “тривожною ознакою”, що “Іран, можливо, вибрав небезпечний шлях до нелегальної поведінки та руйнує стабільність”.
Міністр оборони Великої Британії Пенні Мордауне назвав захоплення Іраном танкера “незаконним і ворожим актом”.
Британський державний секретар Джеймс Брокеншер заявив, що захоплення танкера в Ормузький протоці було “абсолютно неприйнятним”, додавши, що Лондон все ще намагається встановити дипломатичні контакти з Тегераном з цього питання.
Сполучене Королівство порадило англійським кораблям залишити Ормузьку протоку на “тимчасовий період”, на який саме не йдеться.

Сполучені Штати звинуватили Іран у “ескалації насильства”, і президент США Дональд Трамп заявив, що координує з англійцями свої кроки, для чого обидві сторони проведуть зустріч в Нью-Йорку.

МЗС Великобританії викликав для пояснень повіреного в справах Ірану в Лондоні у зв’язку з затриманням танкера під британським прапором Stena Impero в Ормузькій протоці. Про це пише The Guardian.

Сподіватися Ірану, що зона конфлікту буде лише в прибережних водах марно. Чотири судна, що належать державній іранської компанії Sapid, застрягли в Бразилії після того, як залишилися без палива, а бразильська паливна компанія Petrobras відмовилася заправляти їх у зв’язку з анти іранськими санкціями, повідомляє агентство Reuters .

Мова йде про судна Delrubа, Ganj, Bavand і Termeh. У Petrobras заявили, що всі чотири судна входять до списку санкцій, і в разі їх заправки компанія може зазнати серйозних збитків від США.

Американці стрімко розгортають свої сили в Саудівський Аравії. Вже повідомлено про початок встановлення DEPLOYING PATRIOT SYSTEMS з американською обслугою.

Тим самим військові США офіційно повернулися в КСА після 16-ти річної перерви з 2003 року. В Королівстві офіційно визнали цей факт.

 

Також американські військові заявили про початок багатонаціональної військової-морської операції “Guard” для забезпечення свободи судноплавства в Перській затоці. “Guard” покликаний убезпечити морські шляхи на Близькому Сході, йдеться в заяві Центрального командування США.

Близький Схід