fbpx
Історія одного міста. Окупація та звільнення Сєвєродонецька

Історія одного міста. Окупація та звільнення Сєвєродонецька

Війна на Донбасі Деокупація Російська агресія

Центр документування УГСПЛ подає історіографію подій гібридного збройного конфлікту в Україні на прикладі окремих міст Донбасу. Серія аналітичних довідок починається з подій у Сєвєродонецьку.

Сєвєродонецьк, розташований поруч із Донецьком та Луганськом, свого часу був епіцентром так званої «Русской весны» на Донбасі. Ще під час президентських перегонів 28 листопада 2004 року саме в Сєвєродонецьку відбувся Перший Всеукраїнський з’їзд народних депутатів та депутатів місцевих рад, організований Партією регіонів. Саме тоді делегати з’їзду висунули ідею відділення східних та південних регіонів України в окреме державне утворення у відповідь на Помаранчеву революцію. В 2014 році саме ці регіони повинні були скласти так звану «Новоросію».

Під час моніторингових місій Центру документування Української Гельсінської спілки з прав люидини було зібрано історії свідків, проаналізовано відкриті джерела та статистичні дані про основні порушення прав людини, в тому числі – право на життя.

Відчувши під час окупації на собі всі принади «Русского мира» (вбивства, грабунки, мародерство) Сєвєродонецьк з епіцентру «Русской весны» після визволення стає не тільки містом, де знаходиться Луганська військово-цивільна адміністрація, але і містом примирення і порозуміння української Луганщини.

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Війна на Донбасі Деокупація Російська агресія