fbpx
Історія одного міста. Звільнення та оборона Маріуполя

Історія одного міста. Звільнення та оборона Маріуполя

Війна на Донбасі Деокупація Маріуполь Російська агресія

УГСПЛ продовжує історіографію подій гібридного збройного конфлікту в Україні 2014 – 2018 рр. розповіддю про звільнення та оборону Маріуполя

Маріуполь – одне з найбільших міст Донбасу, друге за чисельністю населення місто Донецької області, ключове для Донеччини і стратегічно важливе для України, головний порт в Азовському морі і другий після Одеси за товарообігом порт у державі.

У квітні 2014 р. на території Донецької Луганської областей почалося протистояння організованих антиурядових проросійських незаконних збройних формувань, які не визнавали результатів Революції Гідності, Євромайдану і хотіли повторити на території Донецької і Луганської областей «Кримський сценарій» – незаконне і протиправне включення територій цих областей до складу Російської Федерації– зі Збройними Силами України, підрозділами Служби безпеки і Міністерства внутрішніх справ України. Допомогу антиурядовим незаконним збройним формуванням активно надавала Російська Федерація. До того ж, ця допомога включала як фінансування, постачання озброєнь та паливних матеріалів, так і пряму замасковану участь російських військовослужбовців і цілих підрозділів Збройних Сил Російської Федерації у цьому конфлікті.

З вересня 2014 р. у Маріуполі тимчасово розміщувалася Донецька військово-цивільна адміністрація.

Зі звітом можна ознайомитись за посиланням.

Війна на Донбасі Деокупація Маріуполь Російська агресія