fbpx
Канада обирає новий винищувач

Канада обирає новий винищувач

F/A-18 Hornet Закупівля озброєння Канада Королівські ВПС Канади Міжнародні новини

Уряд Канади узгодив п’ять головних претендентів на участь у конкурсі на постачання перспективних багатоцільових винищувачів. Очікувана сума контракту складе 15 млрд $ за 88 реактивних літаків. Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на Defense News.

За перемогу конкурсі змагатимуться потужні американські та європейський корпорації. Так, Lockheed Martin пропонує свій багатоцільовий винищувач 5-го покоління F-35 Lightning II, Boeing крайні версії вже звичних канадцям F/A-18E/F Super Hornet. Також, у конкурсі братимуть участь Eurofighter Typhoon, Dassault Rafale та шведський винищувач Saab Gripen. Затверджені постачальники очікувані, адже протягом останніх п’яти років усі ці компанії озвучували свою зацікавленість у наданні Канаді нових винищувачів.

Планується, що переможець буде визначений на весні 2021 року. Перший літак має бути поставлений у 2025 році, а вся серію у 88 бортів до 2031 року. Нові літаки замінять наявні винищувачі CF-18 (канадську версію американських палубних винищувачів F/A-18 Hornet куплених у 80-х роках).

 

F/A-18 Hornet Закупівля озброєння Канада Королівські ВПС Канади Міжнародні новини