fbpx
Катери Island: модернізація для Пакистану

Катери Island: модернізація для Пакистану

Айленд Берегова охорона Пакистану Пакистан Патрульний катер

В 2016-у році для Берегової охорони Пакистану було від Сполучених Штатів було передано два патрульні катери типу Island, що раніше були у складі Берегової охорони США як USCGC Grand Isle (WPB-1338) та USCGC Key Biscayne (WPB-1339).

Після необхідного технічного обслуговування та модернізації у 2017-у році вони були доставлені до Пакистану за допомогою транспортного судна SLNC Norfolk:

У складі пакистанської берегової охорони вони отримали назви Sabqat (1066) та Rafaqat (1068) та несуть службу у складі 26-го дивізіону патрульних катерів (26th Offshore Patrol Squadron).

Обидва катери перебували у доброму технічному стані та проходили відповідний регламентний та доковий ремонт вчасно. USCGC Grand Isle (WPB-1338) у 2011-у році впродовж 26 тижнів пройшов капітальний ремонт під час якого йому було замінено пошкоджені іржею ділянки корпусу нижче ватерлінії та проведено ремонт силових установок.

Спочатку передбачало провести звичайний доковий ремонт на 8 тижнів, але вже під час постановки на пірс ці плани були відкореговані та бюджет зріс з 1,6 млн доларів до 2,7 млн доларів.

Після ремонт катер експлуатувався Береговою охороною США до грудня 2016-го року коли був переданий Пакистану разом з іншим катером типу Island – USCGC Key Biscayne (WPB-1339)  в рамках Програми реалізації надлишкового майна (EDA)

В процесі модернізації на судноремонтному підприємстві Берегової охорони США у Балтіморі спеціалістами Marine Electric Systems на обидва катери було встановили сучасну електронно-картографічну систему Transas NaviSailor 4000 ECDIS, яка показує на електронній навігаційній мапі повну інформацію про місцерозташування катера, що надходить від навігаційних датчиків.

За допомогою цієї системи можливо планувати маршрут та здійснювати його контроль.

До складу системи входить комплект основних додатків:

• Navi-Sailor 4000,
• радіолокаційну станцію Navi-Radar 4000,
• система показу навігаційної інформації Navi-Conning 4000
• система пошуку небезпек Alarm Monitoring System (AMS).

На додаток до неї було встановлено оптико-електронну станцію (ОЕС) FLIR-M618 з тепловізійною камерою.

Вона здатна виявляти людину на відстані у 1,2 км та судно на відстані у 2,4 милі (3,9 км).

Сама ОЕС вологозахищена, гіростабілізована та керується дистанційно з містка:

Окрім цього як і українські Island катери для Пакистану пройшли загальний об’єм ремонтних робіт  – доковий ремонт, поточний ремонт пристроїв, механізмів та систем.

Загальні характеристики катерів:

Водотоннажність: 168 тонн
Довжина: 34 метрів
Швидкість: до 29,5 вузлів.
Екіпаж: 16 осіб
Автономність: 5 діб.
Дальність плавання: 3000 миль
Озброєння: 25-мм автоматична артилерійська установка Mk 38 Bushmaster
12,7-мм кулемети М2НВ

Катери класу «Айленд» будувалися верф’ю Bollinger Shipyards в Локпорті (штат Луїзіана) з 1985 по 1992 роки в кількості 49 корпусів (бортові номери WPB 1301 – WPB 1349) для Берегової охорони США.

Айленд Берегова охорона Пакистану Пакистан Патрульний катер