fbpx
“Кентаври” – спуск на воду влітку цього року

“Кентаври” – спуск на воду влітку цього року

ВМС України Воронченко Десантні катери та кораблі ДШК «Кентавр-ЛК» Суднобудування Флот

Наприкінці 2016 року на суднобудівному заводу “Кузня на Рибальському” було закладено два десантно-штурмових катерів проекту 58181 “Кентавр”:

Проектом передбачена їх максимальна швидкість — до 50 вузлів. Також однією з проектних особливостей катера є великий десантний відсік, де розміщуватимуться 32 військовослужбовці. Для порівняння: сучасний шведський десантний катер CombatBoat 90, проект якого взято для розробки власної платформи низкою країн НАТО, може розмістити лише 21 особу.

Як розказав віце-адмірал Ігор Воронченко для Народної армії, ці катери планується спустити на воду вже влітку цього року:

Сучасні, маневрені катери типу «Кентавр» матимуть необхідні морехідні можливості, малі розміри, живучість та озброєння. Їх спустять на воду вже влітку цього року. – інформував Командуючий ВМС ЗС України

Проектна дальність плавання цих катерів — до 500 миль. За цим показником і за характеристикою «максимальна швидкість» десантно-штурмові катері проекту 58181 “Кентавр” абсолютно не поступається турецькому катеру типу MRTP-24.

«Кентаври» будуть малопомітні для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Ці можливості дозволять приховано і водночас ефективно транспортувати у визначені райони виконання бойових завдань підрозділи морської піхоти або спеціального призначення з їхнім подальшим десантуванням на необладнане узбережжя.

Короткі технічні характеристики катерів типу «Кентавр»:

Водотоннажність: 47 тонн (повна)

Довжина, найбільша: 24,3 м

Ширина: 4,8 м (найбільша)

Осадка: 1,0 м (максимальна)

Автономність: 5 діб

Екіпаж: 4 особи

Максимальна швидкість: до 50 вуз.

Дальність плавання: не менше 500 миль (11 вуз.)

Десантомісткість: до 31 осіб


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ВМС України Воронченко Десантні катери та кораблі ДШК «Кентавр-ЛК» Суднобудування Флот