Керченська протока: Росія погрожує війною Україні

Керченська протока: Росія погрожує війною Україні

Азовське море ВМС України Керченська криза Крим Окупант росія

Сьогодні на засіданні Рада Федерації Росії схвалила заяву, у якій йдеться, що порушення “процедур проходження” українських кораблів через Керченську протоку може призвести до виникнення війни з Росією.

Про це повідомляє російське видання ТАСС

Російські сенатори в заяві також висловили невдоволення щодо того, що НАТО нарощує військову присутність і в Чорноморському регіоні.

Зокрема в заяві росіяни висловили думку щодо залучення і НАТО:

“Проходження українських кораблів через Керченську протоку – це не питання співвідношення сил або присутності НАТО в Чорноморському регіоні, а виключно проблема дотримання українською стороною встановлених процедур, які їй добре відомі і успішно використовувалися нею до листопада 2018 року. Спроби України діяти в обхід цих процедур несуть в собі ризики виникнення військового конфлікту між Україною і Російською Федерацією, в який може бути залучена і НАТО”, – йдеться в заяві РФ.

Також не обійшлось і закидів в сторону Грузії, яку в свій час підтримав Північно-Атлантичний Альянс

“Підтримка НАТО Грузії в дні трагічних подій в серпні 2008 року, а тепер і України, в тому числі 25 листопада 2018 року в ході протиправної перетину державного кордону Російської Федерації судами українських військово-морських сил в районі Керченської протоки, заохочує керівництво цих двох країн, впевнене в своїй безкарності, на нові авантюри”, – сказано в документі.

Нагадаємо, що 25 листопада три військових корабля ВМС ЗС України були захопленні російськими військовими у нейтральних водах Чорного моря під час здійснення планового переходу з порту базування в місті Одеса до порту базування в місті Маріуполь. Цим Росія порушила міжнародне морське право та угоду про спільне користування Азовським морем між країнами, яку було підписано у 2003 році.

Пізніше побоюючись підтримки захоплених українських військових моряків серед місцевого населення їх було перевезено до Москви.

Азовське море ВМС України Керченська криза Крим Окупант росія