fbpx
Керченська протока: що робитиме НАТО для свободи проходу українських суден

Керченська протока: що робитиме НАТО для свободи проходу українських суден

Азовське море Керченська криза НАТО розвідка Російська агресія Україна-НАТО Чорне море

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО в Вашингтоні розглянуть пакет військових заходів реагування на агресію Росії. За задумом, він гарантуватиме безпеку для проходу українських суден через Керченську протоку та в Азовському морі.

Про це повідомила в вівторок під час брифінгу в Вашингтоні Кей Бейлі Гатчісон (постпред США при НАТО), повідомляє Укрінформ.

Дипломат сказала:

Це пакет, який передбачає посилення спостереження, в тому числі включає повітряне спостереження, а також введення більшої кількості кораблів НАТО в Чорне море, щоб гарантувати безпечний прохід українських суден через Керченську протоку й Азовське море

За її словами, союзники по НАТО мають бути певними, що ці води є відкритими для вільного судноплавства, “що країни Чорноморського басейну та розташовані навколо убезпечені від російського втручання“.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: До Одеси завітали фрегати НАТО

У цьому зв’язку вона нагадала, що Росія розміщує все більше озброєння в Криму, який залишається частиною України.

Дуже важливо, щоб Румунія, Болгарія, Україна, а також Грузія мали гарантії безпеки в Чорному як для судноплавства, так і щодо безпеки на суші“, – наголосила посол.

Гатчісон також нагадала про захоплення в листпаді минулого року й утримання в полоні Росією українських кораблів і членів екіпажів. “Це неприпустимо, що вони утримують українських моряків у в’язниці в Москві прямо зараз. І отже, ми маємо намір запевнитися, що маємо можливості стримати дуже агресивну Росію”, – заявила постійний представник США при НАТО.

Азовське море Керченська криза НАТО розвідка Російська агресія Україна-НАТО Чорне море