КНДР таємно постачало озброєння до Єгипту

КНДР таємно постачало озброєння до Єгипту

Єгипет КНДР Міжнародні новини Постачання озброєнь Санкції

КНДР постачало Єгипту озброєння, в тому числі протитанкові ракети та реактивні гранати, про це повідомляє Washington Post.

 

Мова йде про перехоплений у 2016 році владою Єгипту судна під назвою “Jie Shun” яке прямувало у напрямку Суецього каналу з КНДР під прапором Камбоджи.

Тоді на борту корабля знаходився нелегальний вантаж з загальною вагою 132 тони. У 79-т ящиках було виявлено більше 24 тис реактивних снарядів для РПГ-7 та ще декілька тисяч комплектуючих до гранат вироблених у КНДР. Окрім того на борту корабля було виявлено протитанкові ракети, загальна вартість яких перевищувала декілька мільйонів доларів. Загальна ж оцінка вантажу – 23 млн доларів.

Весь вантаж було сховано під залізною рудою яку перевозив корабель.

Washington Post з посиланням на американських чиновників та західних дипломатів пише, що вантаж йшов до єгипетських військових, його замовлення зробили місцеві бізнесмени, які бажали аби факт купівлі та поставки залишився невідомим.

Джерела видання повідомляють, що спроба поставки озброєння була попереджена після того як США через свої дипломатичні канали натиснула на офіційний Каїр.

Представники ООН назвали виявлений вантаж найбільшим порушенням санкцій проти КНДР з моменту їх введення проти Пхеньяну.

Після цього інциденту ускладнились відношення між США та Єгиптом, так Вашингтон відмовив надавати економічну допомогу Єгипту у розмірі 95.5 млн доларів, а також надати кредит на суму 195 млн доларів. Тоді офіційною причиною назвали порушення прав людини в Єгипті.

 

Єгипет КНДР Міжнародні новини Постачання озброєнь Санкції