Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Колишній правоохоронець із Запоріжжя працював на ФСБ Росії

Затримання Контррозвідка Російська агресія СБУ

Співробітники контррозвідки Служби Безпеки України викрили колишнього працівника МВС України із Запоріжжя на розвідувальній діяльності на шкоду державній безпеці нашої країни за завданням ФСБ Росії.

Про це повідомляє прес-служба СБУ

Оперативники української спецслужби встановили, що мешканець Запоріжжя перебуваючи на тимчасово окупованій території АР Крим, був завербований співробітником ФСБ РФ.

За завданням «куратора» завербований громадянин України через особисті зв’язки збирав розвідувальні відомості про суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію у місті Запоріжжя. Отриману інформацію він передавав представнику іноземної спецслужби при виїзді до тимчасово окупованого Кримського півострову під приводом нібито вирішення сімейних питань.

Минулого року співробітники контррозвідки викрили на Запоріжжі мережу інформаторів, організовану представниками головного управління генштабу збройних сил РФ. Організатором групи, до якої входило шість осіб, є мешканець Запорізької області. Він у 2015 році, перебуваючи на території тимчасово анексованої території АР Крим, був завербований представниками російських спецслужб. Від своїх кураторів чоловік отримав завдання створити розгалужену мережу інформаторів на території Запорізької області.

На початку 2019-го року у Запоріжжі співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури викрили антиукраїнського інтернет-агітатора, який діяв на користь країни-агресора.

Мешканець Запоріжжя адміністрував декілька груп, у тому числі в заборонених російських соціальних мережах де розповсюджував матеріали антиукраїнського характеру, що містили заклики до порушення територіальної цілісності України, повалення державної влади та конституційного ладу.

Вже цього місяця співробітники контррозвідки спільно з Головним слідчим управлінням СБ України під процесуальним керівництвом Головної військової прокуратури затримали агента російської воєнної розвідки, що працював на одному з підприємств ДК «Укроборонпром» у Запоріжжі.

Також у Запоріжжі за матеріалами Служби безпеки України до п’яти років позбавлення волі засуджено місцевого мешканця, що брав участь у боях проти України на Донбасі.

Затримання Контррозвідка Російська агресія СБУ