Комплекс артрозвідки “Положення-2” покажуть на Параді

Комплекс артрозвідки “Положення-2” покажуть на Параді

ДП "Орізон-Навігація" Львівський завод «ЛОРТА» ОПК Парад до Дня Незалежності Тернопільський радіозавод «Оріон»

Під час параду до Дня Незалежності буде вперше публічно продемонстрований автоматизований звукометричний комплекс артилерійської розвідки “Положення-2”.

Виробництво цього комплексу зараз здійснюється на ДП “Львівський державний завод “ЛОРТА”.

Автоматизований комплекс оснащений високочутливими акустичними сенсорами, які дозволяють визначити позицію ворожої артилерії та місця розривів снарядів на відстані у декілька десятків кілометрів. Враховуючи те, що “Положення-2” працює у пасивному режимі, противник не може зафіксувати її роботу. Окрім того, “Положення-2” надає дані для корегування стрільби власної артилерії.

РАЗК складається з:

  • апаратної машини на базі багатоцільового транспортера МТ-ЛБу (екіпаж-5 чоловік),
  • трьох акустичних баз,
  • дев’яти високочутливих датчиків-мікрофонів
  • метеостанції.

Розроблений комплекс був Спеціальним конструкторським бюро «Молнія» в Одесі. Розробка була розпочата в 1995 році і завершена в грудні 2012 року. У 2013 році він був поставлений на озброєння Збройних Сил України де до початку російської агресії знаходився один такий комплекс.

Крім того, до участі в роботах по створенню апаратної машини були залучені Тернопільський радіозавод «Оріон» (радіостанції Р-173м і РН-2.7 «Орiон РН-2.7), ЗДП «Радіоприлад» (телефонний апарат ТА-57) і ДП «Орізон-Навігація» (прилади супутникової навігації СН-3210 і СН-3003М «Базальт-М»).

ДП "Орізон-Навігація" Львівський завод «ЛОРТА» ОПК Парад до Дня Незалежності Тернопільський радіозавод «Оріон»