fbpx
Контрнаступ революційних сил в Сирії – хроніка подій за 24 травня

Контрнаступ революційних сил в Сирії – хроніка подій за 24 травня

Близький Схід

Сирійські Демократичні Сили: Вже близько тиждня тривають підпали посівів на територіях, які контролюються СДС. Сьогодні відповідальність за це взяла на себе ісламська держава.

Іран: Президент США Дональд Трамп погоджується направити 3000 додаткових американських військ на Близький Схід, повідомила SkyNewsArabia з посиланням на Уолл-стріт джорнал. Перші 1500 військових вирушать вже в найближчій час.

Іран будує новий перехід на кордоні Сирії та Іраку для контрабанди зброї та нафти, – фото з супутника. Певно, він не встигне зафункціонувати.

Залісся: Військові літаки московитів продовжують удари по населеним пунктам Ідлібу. Під ударами Саракиб, Абідин, Накіра, Хобаіт, Хеш та Трамла на півдні Ідлібу.

Великий Ідліб: Не відстає від свинособак й асадівська авіація. Цього разу в небі помічені гелікоптери з барель-бомбами. Авіація завдала кілька ударів по місту Аль-Хасс і Кафр-Набель в Ідлібі, в результаті загинула дитина і ще 6 мирних жителів отримали поранення.
Також, декілька авіаударів влучили по місту Кхан-Шейкхун на півдні Ідлібу, в результаті постраждали декілька мирних жителів.

Проурядові війська в таборі Бурайдідж обстріляли з артилерії і ракетами місто Кафр-Набуда на півночі Хами. Фронт національного визволення відповів по позиціях артилерії асада з градів, додатково залучивши до цілей російський табір біля Халейна у Хама.

Все більше і більше доказів нищівної поразки військ асада в Кафр Набуда надходять в мережу. На відео, війська асада які панічно втікають з міста. Наявність відео з дронів підтверджує організацію та високу взаємодію підрозділів повстанців.

На інших відео викладені трофеї та знищена техніка асадитів. Лише танків було залишено 4, а ще БМП та десятки пікапів. Найбільші втрати понесли елітні «Сили Тигра» в яких були рясно були представлені так звані «військові радники» з московії. Такі втрати для республіканської гвардії були найбільшими з літа 2015року.

Тиск на урядову армію не знижується. Очевидним наступною плановою ціллю для подальшого наступу залишається місто Калаат аль-Мадік.
І саме на цьому фронті асадити втратили сьогодні два танки та одну РСЗВ.

Вже збився лічити яку (не менш як п’ятнадцяту), атаку сил асада на селище аль-Кобані в Латакії відбивають повстанці. Сьогодні асадити втратили тут вбитими та пораненими – 15 військових.

Сирія: В асадитів вже підгорає і в провінції Дараа. Керуючись порадою «скрепоносів» не дотримуватись угод, асадити самі створили ситуацію, коли колишні повстанці після «примирення» з урядом знов беруться до зброої.
В селище Джілін, колишні революціонери захопили базу асадитів, декілька блок-постів, взяли в заручники декількох офіцерів САА з вимогою звільнити їх лідера Хайтема Аль-Харири. Колишній командир повстанців був безпідставно увязнений каральними службами асада.

Далі буде…

Близький Схід