Корпус морської піхоти: перспективи, озброєння та застосування

Корпус морської піхоти: перспективи, озброєння та застосування

ВМС України ЗСУ Командування морської піхоти Морська піхота Реформа Флот

Продовжуючи тему формування в Україні Корпусу морської піхоти на базі існуючих підрозділів, а саме:

  • 36 окрема Бригада МП (м. Миколаїв) у складі якої 1-й Феодосійський, 501-й та 503-й окремі батальйони, що базуються у Миколаєві, Бердянську та Маріуполі відповідно;
  • 137 окремий Батальйонам МП (смт Дачне, Одеська обл);
  • 406 окрема Артилерійська бригада (м. Миколаїв) з окремими дивізіонами у Очакові, смт Дачне, Білгород-Дністровському;
  • 32 окремий Реактивний артилерійський полк (с. Алтестове, Одеської обл).

Варто обговорити його відомі перспективи.

Щодо штатних підрозділів то командування флоту планує створити ще одну бригаду морської піхоти на Одещині, про що йдеться у матеріалі Народної армії. Зараз на місці майбутньої бригади дислокується 137 окремий батальйон.

Обговорюючи питання техніки, то корпус буде посилено, зокрема вже зараз танковий батальйон бригади морської піхоти повністю укомплектують танками Т-80, у перспективі танкову роту також отримає 503 окремий батальйон, що базується у Маріуполі.

501 батальйон морської піхоти, що у Бердянську, отримає модернізовані БМП. Чи йде мова про БМП-1УМД, які завершили повний цикл заводських випробувань, поки не відомо.

Як розповів начальник відділу морської піхоти Командування ВМС ЗС України полковник Сергій Тартаковський, у складі кожної бригади морської піхоти буде «важкий» батальйон, озброєний танками і БМП, та «легкі» батальйони, підрозділи яких виконуватимуть завдання різного спектру бойового застосування.

На роти морпіхів зі складу «легких» батальйонів покладатимуть завдання діяти автономно з різних напрямків: потраплятимуть в район виконання завдань парашутним способом з повітря, на вертольотах, висаджуватимуться на узбережжя з десантних кораблів та катерів або механізованим способом на бронемашинах.

 

ВМС України ЗСУ Командування морської піхоти Морська піхота Реформа Флот