fbpx
Корвет «Вінниця» ВМС України піднято у док судноремонтного заводу Одеського порту

Корвет «Вінниця» ВМС України піднято у док судноремонтного заводу Одеського порту

«Вінниця» (A206) ВМС України Одеса Судноверф «Україна» Судноремонт Флот

Як повідомляє прес-служба Одеського порту – Судноверф «Україна» прийняла у ремонт корвет «Вінниця» (проекту 1124П).

На початку липня це підприємство відновило ремонт військових кораблів, тоді в на обслуговування зайшов патрульний катер 205П «Павло Державін» морської охорони Державної прикордонної служби України.

Але повернемось до корвету “Вінниця” – зараз корабель знаходиться у доці №4 та зі слів прес-служби підприємства на ньому планується провести повний комплекс ремонтних та докових робіт, хоча ще у 2013 році планувалось списати його зі складу ВМС України.

Основна причина чому його хотіли списати – його стан та вік. Навіть на наявних світлинах можна побачити значну корозію корпусу корвету:

Але після окупації Криму заговорили про його ремонт. Так попередній командувач ВМС України Сергій Гайдук навіть настоював на його ремонті, необхідна цифра для цього озвучена експертами та спеціалістами складала 1 млрд грн. З приходом нового командувача ВМС віце-адмірал Ігоря Воронченко, думки щодо цього були більш помірними:

«Щодо майбутнього «Вінниці»… Спочатку треба пацієнта обстежити, а потім вже приймати рішення, що з пацієнтом робити – або списувати, або ремонтувати. Підводне обстеження корпусу поки не дає нам повної картини. Ми його піднімемо, поставимо в сухий док і після цього будемо приймати рішення про подальшу його долю», – сказав віце-адмірал.

Все ж сподіваємось, що мова йде про дефектацію корабля з уже подальшим прийняттям рішення по розподілу кошторису вітчизняних Військово-морських Сил.

Корвет “Вінниця” був закладений 23.12.1975-го року на Зеленодоському СБЗ (заводський №775), спущений на воду 12.09.1976 року, у стрій ввійшов 31 грудня того ж року в 5-ту окрему Балаклавську бригаду прикордонних сторожових кораблів, де і служив до 1992-го року,  доки не перейшов  до Морських частин Держкомітету з охорони кордонів (нинішня Державна прикордонна служба). В січні 1996-го року корабель було передано новоствореним ВМС України.

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


«Вінниця» (A206) ВМС України Одеса Судноверф «Україна» Судноремонт Флот