fbpx
Корвети для Румунії: обрано Gowind 2500

Корвети для Румунії: обрано Gowind 2500

Naval Group ВМС Румунії Корвети Румунія Суднобудування Сусіди Флот Чорне море

Міністр оборони Румунії Габріел Лес оголосив про вибір корветів проекту Gowind 2500, від французької суднобудівної компанії Naval Group, для ВМС Румунії

Про це повідомляє Jane`s360

Уряд Румунії оголосив відповідний тендер на будівництво у березні 2018-го року.

Відповідно до умов підрядник має володіти суднобудівним заводом на території країни, а саме підприємство знаходитись у власності однієї з країн ЄС або НАТО.

Як відомо наприкінці 2018-го року виробники запропонували уряду Румунії свої остаточні цінові пропозиції – Naval Group з проектом корвету Gowind 2500 запропонував ціну у 1,2 млрд євро за 4 корвети, а також модернізацію двох наявних у Румунії фрегатів та створення в країні центру з підготовки екіпажів на ці корвети і їх подальшого технічного обслуговування.

Двоє інших учасників – італійська Fincantieri та голландська Damen Shipyards Group, запропонували за цей же пакет опцій 1,34 млрд євро та 1,25 млрд євро відповідно.

При цьому сам бюджет на початку передбачав витратити на це 1,6 млрд євро.

На початку цього року процедуру закупівлі було призупинено через позов румунського підприємства Santierul Naval Constanta, що виступив партнером Naval Group для реалізації контракту на території Румунії.

Офіційною причиною позову стало лобіювання одного з учасників – тендерної пропозиції компанії Damen, що має власне підприємство у Румунії.

Кораблі Gowind 2500 вже обрали для свого флоту Єгипет, Малайзією та Об’єднаним Арабськими Еміратами. У варіанті OPV (offshore patrol vessel, укр. – “патрульний корабель прибережної зони”, зазвичай класу “корвет” без ударного озброєння) також ці корвети замовила для себе Аргентина.

Контрактом передбачено отримання першого корабля вже за три роки, загалом термін контракту – 7 років. Серед ударного озброєння румунських корветів заплановано встановлення протикорабельних ракет Exocet MM40 Block 3 та зенітно-ракетних комплексів MBDA MICA VL.

Naval Group ВМС Румунії Корвети Румунія Суднобудування Сусіди Флот Чорне море