fbpx
Косово створило власну армію

Косово створило власну армію

Балкани Косово Світ Сербія

Сьогодні 14 грудня Парламент Косова проголосував за створення армії цієї країни.

Про це повідомляє DW

Голоси за це віддали 107 депутатів у 120-місному парламенті, винятком стали лише представники сербської меншини, які бойкотували голосування. Депутати ухвалили пакет з трьох законів для створення міністерства оборони та перетворення існуючих Сил безпеки Косово (СБК) в армію.

Нова армія збереже назву – СБК, але тепер матиме мандат на оборону країни. Передбачається, що через 10 років армія матиме у своєму складі п’ять тисяч військовослужбовців та три тисячі резервістів, повідомляє агенція AP. Зараз Сил безпеки Косова налічують чотири тисячі людей.

Тим часом в НАТО виступили проти створення косовської армії.

“Я шкодую, що це рішення було ухвалено всупереч занепокоєнням, висловленим НАТО. Хоча дійсно Косово в принципі слід приймати рішення про трансформацію СБК, ми чітко вказали, що був обраний поганий момент”, – заявив генсек альянсу Єнс Столтенберг.

З моменту проголошення незалежності Косова від Сербії у 2008 році, остання продовжує наполягати на своєму суверенітеті над територією Косова. На території Сербії проживають близько 55 тисяч етнічних албанців, а на території Косова – 100 тисяч сербів. Половина з них мешкають на півночі країни. Вони не визнають албанської влади і вважаючи себе громадянами Сербії.

Етнічний склад Косово у 2005 році

Внаслідок війни 1999 року між сербами та албанцями край перейшов під контроль ООН (хоча де-юре залишався автономією у складі Сербії). 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність краю в односторонньому порядку.

За станом на 1 грудня 2016 незалежність Косова визнали 114 держав із 193 (59 %), країн-членів ООН. Також, 23 з 28 (82 %) країн-членів Європейського Союзу та 24 з 28 (86 %) країн-членів НАТО, 34 з 57 (60 %) країн-членів ОІС визнають державу Косово.

Україна, на відміну від переважної більшості європейських країн і світу, не визнає державу Косово. Позиція з приводу визнання Косова залишається незмінною, а саме: базуючись на основоположних міжнародно-правових документах, Україна дотримується принципу безумовної поваги до суверенітету і територіальної цілісності всіх держав у міжнародно-визнаних кордонах. Україна вважає Косово невід’ємною частиною Сербії


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Балкани Косово Світ Сербія