fbpx
Китай побудує 18 закордонних баз ВМС

Китай побудує 18 закордонних баз ВМС

Китай Світ Флот

Китайська державна газета інформаційної агенції Xinhua публікує коментар ВМС НВАК щодо намірів побудувати зарубіжні військово-морські бази

в районі Індійського океану.

У статті йдеться, про те що завдяки будівництву першого китайського авіаносця “Ляонін” та успішним посадкам палубного винищувача J-15, китайський військово-морський флот опинився у центрі уваги світової спільноти. У майбутньому, створення авіаносної групи ВМС НВАК призведе до системної трансформації, росту бойового потенціалу, покращенні професійної підготовки моряків та зміни доктрини військово-морського бою в КНР. У доповіді  на 18-му з’їзді партії Ху Цзіньтао закликав будувати потужну національну систему оборони та збройні сили, які б відповідали міжнародній репутації Китаю. У зв’язку з цим, перші китайські літаки палубного базування для авіаносних груп будуть швидко введені в експлуатацію. Паралельно будуватимуться нові ракетні есмінці, десантні кораблі та атомні підводні човни.

Китай вважає, що потужні військово-морські сили можуть захистити його енергошляхи в районі Індійського океану, особливо в Малаккській протоці. Тим не менш, навіть у разі збільшення корабельного складу Китаю, ВМС НВАК як і раніше не зможуть грати ключову роль в регіоні без закордонних військових баз.

У статті згадується, що китайський флот не створюватиме військових баз за американським зразком, але не виключає створення цілого ряду так званих “стратегічних баз підтрикми закордоном” у відповідності з міжнародними діючими правилами. Китай має право будувати зарубіжні бази для відпочинку персоналу і стоянки.

У статті також передбачається, що в майбутньому ВМС Китаю розмістять першу серію баз підтримки в Індійському океані. У статті узагальнено, що ці бази можуть бути розділені на три рівні: по-перше, паливні і матеріальні бази постачання в мирний час, таких як порт Джібуті, порт Аден в Ємені і порт Салала в Омані. Другий рівень – бази постачання для військових кораблів та стоянки, такі як порти Сейшельських островів. Китай може побудувати ці бази після підписання короткострокових або середньострокових угоди з Сейшельськими островами. Третій – повнофункціональні центри для відпочинку, поповнення арсеналу та обслуговування, такі як в Пакистані під середньострокові і довгострокові угоди.

На закінчення статті зазначається, що в найближчі 10 років Китай в остаточному підсумку хоче створити три “лінії забезпечення”: одну в північній частині Індійського океану, яка включає в себе бази в Пакистані, Шрі-Ланці, М’янмі, другу в західній частині Індійського океану яка включає в себе бази в Джибуті, Ємені, Омані, Кенії, Танзанії та Мозамбіку, останню – в центрально-південній частині Індійського океану, яка включає бази на Сейшельських островах і Мадагаскарі. Ці три стратегічні напрямки сприятимуть подальшому зміцненню Китаю та виконняню зобов’язань за безпеку міжнародних морських стратегічних каналів, підтримку регіональної та світової стабільності.

Відповідно до прогнозів цієї статті можливим є будівництво 18 зарубіжних баз ВМС НВАК, в тому числі Чхонджін (Північна Корея), Морсбі (Папуа Нова Гвінея), Сіануквіль (Камбоджа), Ко-Ланта (Таїланд) Сітве ( М’янма), Дакка (Бангладеш), Гвадар (Пакистан), Гамбантонта (Шрі-Ланка), Мальдівські острови, Сейшельські острови, Джібуті (Джибуті), Лагос (Нігерія), Момбаса (Кенія), Дар-ес-Саламі (Танзанія ), Луанда (Ангола) і порт Уолфіш-Бей (Намібія).

За матерілами Mashup

Китай Світ Флот