fbpx
Китайці для своїх авіаносців обрали українські двигуни (неофіційна інформація)

Китайці для своїх авіаносців обрали українські двигуни (неофіційна інформація)

Авіаносці ВМС Китаю ДП НВКГ «Зоря» — «Машпроект» Китай (КНР) Україна

На перші авіаносці Народно-визвольної армії Китаю встановлять українські газотурбінні двигуни. Про це Kanwa Daily News повідомило джерело в суднобудівельній галузі України.
Раніше українські двигуни вже використовувалися в конструкції китайської військово-морської техніки. Зокрема, двигунами DA80/DN80 (експортні варіанти UGT-25000) підприємства “Зоря”-“Машпроект” оснащені есмінці класу Guangzhou

Офіційно про плани будівництва авіаносців для Народно-визвольної армії Китаю Пекін оголосив у грудні 2008 року (раніше китайці заперечували інформацію, що з`являлася в пресі). Нині, як вважають в оборонному відомстві Китаю, флот країни недостатньо сильний і потребує кораблів такого класу. Авіаносець повинен стати “символом сили нації і конкурентоспроможності флоту”.

Утім, офіційної інформації про те, які саме авіаносці збирається будувати Китай і коли ці кораблі будуть введені в бойовий склад флоту, ще немає. За одними даними, до 2015 року Китай має намір побудувати два перші авіаносці середнього класу водотоннажністю 50-60 тисяч тонн з неядерними силовими установками.

Згідно з останнім повідомленням Associated Press, китайці планують завершити будівництво авіаносця водотоннажністю 48 тисяч тонн із звичайною силовою установкою вже 2010 року, а на 2020-й також прийняти на озброєння атомний корабель водотоннажністю 93 тисячі тонн. Окрім цього, китайці працюють над створенням палубних бойових літаків, які могли б базуватися на нових авіаносцях. Вони створюються на основі російських Су-33.

За даними преси, Пекін також має намір відновити раніше куплений в Україні авіаносний крейсер “Варяг”, щоб використовувати його для тренування пілотів палубної авіації. Київ також поставив китайцям літак Т10К, що залишився від радянської армії, який є прототипом палубного винищувача Су-33. Як кажуть експерти, він необхідний Пекіну для того, щоб вивчити конструкції складаного крила, посадкового гальма і інших систем палубного літака.

УНІАН


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Авіаносці ВМС Китаю ДП НВКГ «Зоря» — «Машпроект» Китай (КНР) Україна