fbpx
Китай встановив ракетне озброєння на спірних островах у Південно-Китайському морі

Китай встановив ракетне озброєння на спірних островах у Південно-Китайському морі

Китай (КНР) Південно-Китайське море Світ

Китай встановив протикорабельні ракети та зенітно-ракетні комплекси на трьох його укріплених форпостах у Південно-Китайському морі, повідомляють джерела CNBC.

Протикорабельні крилаті ракети наземного базування, що позначаються як YJ-12B, дозволяють Китаю знищувати кораблі та судна в радіусі 295 морських миль від островів Спратлі. Тим часом зенітні ракети  HQ-9B, можуть знищувати літаки, дрони та крилаті ракети в межах 160 морських миль.

Південно-Китайське море, де розташовано понад 200 островів та рифів, є воротами до світових морських шляхів, де щорічний товарообіг складає близько 3,4 трлн доларів. Саме тому ця територія вже довгий час є спірною у регіоні, проте на даний час Китай володіє левовою часткою території на якій обладнав 27 фортпостів.

Сполучені Штати вже висловили своє занепокоєння щодо розміщення озброєння на цих островах.

Минулого тижня адмірал флоту США Філіп Дейвідсон, якого називають кандидатом на посаду головного адмірала Командування американських ВМС у тихоокеанському регіоні, розповів про посилення присутності Китаю в Південно-Китайському морі як “суттєвий виклик для військових операцій США в цьому регіоні”.

Китай (КНР) Південно-Китайське море Світ