fbpx
«Залізнична» сотня: морпіхи вирушили до Косово. Поїздами ФОТО

«Залізнична» сотня: морпіхи вирушили до Косово. Поїздами ФОТО

1 бат МП Миротворча місія Морська піхота

Розпочалася ротація батальйону «Укрполбат» у Косові.  Це вперше в історії українського війська миротворчий контингент складатимуть винятково «чорні берети» — морська піхота і військовослужбовці військ берегової охорони. І так само вперше вони добираються до місця призначення не літаком як зазвичай, а поїздами – бо криза.

Учора в кримському селищі Перевальне вони урочисто склали клятву миротворця, і вже надвечір перша партія, 96 офіцерів і матросів, потягом відбула з Сімферополя до Києва. Сьогодні залізничним транспортом вони дістануться Софії, а вже з тамтешнього з вокзалу до американського табору “Bondsteel” у Косовому  наших миротворців перевезуть автомобілями.

Цей «комбінований» спосіб доставки військ — вимушений, через фінансову кризу. Останні десять років, відколи на Балканах започатковано місію ООН KFOR, до столиці краю — Пріштини — наших хлопців доправляли літаками. Тепер доводиться економити, адже коштів виділено, за словами командування батальйону, у чотири рази менше.

Але розтягнута на дві доби поїздка не засмучує миротворців. Бо, як раніше подейкували у штабі, через кризу ротацію взагалі могли скасувати. А люди ж стільки до неї готувались на полігоні, пройшли конкурсний відбір. Солодкою пігулкою для для військовиків цієї 12-ї ротації є не лише те, що більшість із них уперше для себе відкриє «вікно в Європу», а й тридцятивідсоткове підвищення грошового утримання у валюті і пільгове нарухування вислуги.

4 квітня по завершенню своєї місії на Балканах на Батьківщину з табору “Bondsteel” також комбінованим способом через столицю Болгарії буде відправлено 87 українських миротворців. Кінцевим пунктом для них стане залізнична станція міста Дніпропетровська. Протягом наступного етапу ротації, який розпочнеться 9 квітня, до Косового прибудуть ще 98 миротворців “УкрПолбату” нової ротації. 12 квітня з Балкан в Україну вирушать 103 представники національного миротворчого контингенту попередньої ротації та оперативної групи Міністерства оборони України. Загалом в рамках чергової ротації у Косовому буде замінено 184 українських миротворців. Крім того, під час ротації вантажним потягом на Балкани буде доставлено 14 тонн матеріальних засобів, витратних матеріалів і запчастин для техніки та обладнання для потреб українського миротворчого контингенту. З Косового в Україну підлягає перевезенню майже 10 тонн майна.

Основу національної складової спільного українсько-польського миротворчого батальйону “УкрПолбат” багатонаціональної тактичної групи “East” сил КФОР у Косовому нової ротації складає окремий батальйон морської піхоти Центру військ берегової оборони Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Незначну частину штатного батальйону доповнюють спеціалісти з інших частин. Вищою атестаційною комісію Міністерства оборони України на посаду командира національної складової “УкрПолбату” нової ротації затверджено начальника оперативного відділу – заступника начальника штабу Центру військ берегової оборони Військово-Морських Сил ЗС України підполковника Володимира Веремчука. Разом з військовослужбовцями миротворчого контингенту до Косового відбудуть 7 членів оперативної групи Міністерства оборони України на чолі з першим заступником начальника штабу Об’єднаного оперативного командування Збройних Сил України полковником Ігорем Тимошенком, які надаватимуть практичну і методичну допомогу та здійснюватимуть контроль за проведенням ротації.

Варто зазначити, що протягом останніх шести місяців на Ангарському полігоні у Криму тривала інтенсивна підготовка майбутніх українських миротворців нової ротації. Тактико-спеціальні заняття проходили в умовах наближених до реальної обстановки, за сучасними стандартами. Офіцери, прапорщики та військовослужбовці за контрактом навчалися приймати самостійні рішення під час розміщення на території зони відповідальності та проводити миротворчі операції під егідою сил КФОР.

Джерело – Україна Молода


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

1 бат МП Миротворча місія Морська піхота