fbpx
Литовські спецслужби розглядають ймовірність збройного нападу РФ цього року після спільних з Білоруссю військових навчань.

Литовські спецслужби розглядають ймовірність збройного нападу РФ цього року після спільних з Білоруссю військових навчань.

Балтія Білорусь Литва Міжнародні новини НАТО

Державний департамент безпеки (SSD) і другий відділ розслідувань (SID) Литви випустили щорічну національну оцінку загроз безпеки. Відповідно до звіту більше половини загроз приділено нападу з боку Росії, особливе занепокоєння викликають вересневі російсько-білоруських навчання “Захід-2017”- передає литовське видання Delfi.

Згідно з побоюваннями довкола цих навчань розглядається варіант загострення з подальшим збройним протистоянням між НАТО та РФ, адже самі навчання відпрацьовую цей варіант конфлікту. Також у Литві наголошують, що офіційно озвучена кількість російських та білоруських військових у 13 тис може не відповідати реальній і бути більшою за заявлену у декілька разів якщо як то було раніше.

В той же час у Литві пригадали і розгортання 3-х нових армій біля західних кордонів РФ, але самі визнали що до озвученої чисельності вони так і не вийшли, хоча використання тактики формування батальйоно-тактичних груп дуже швидке. Число таких груп швидко зростає – в 2015 році було 66 в минулому році – 96, а в цьому році – 115. Загалом можна оцінювати чисельність кожної у 700-800 чоловік.

Враховуючи чисельність та підготовленість особового складу наявних біля кордонів підрозділів достатньо 24-48 годин аби розпочати бойові дії проти Литви наголошують у звіті.

Окрім загроз з боку РФ також в звіті розглядали проблеми боротьби з тероризмом та потік нелегальних емігрантів, але цим факторам приділено значно менше уваги.

Нагадаємо, що в рамках минулорічного саміту НАТО у Варшаві до країн Балтії та країн альянсу у Східній Європі прибувають військові підрозділи з інших держав блоку. Також Литва нещодавно відновила загальнообов’язковий призов до війська.

Балтія Білорусь Литва Міжнародні новини НАТО