Литва веде перемовини зі США про закупівлю бронеавтомобілів L-ATV для своєї армії

Литва веде перемовини зі США про закупівлю бронеавтомобілів L-ATV для своєї армії

L-ATV Балтія Закупівля озброєння Литва Міжнародні новини

7 листопада міністр оборони Литви Раймундас Каробліс зустрівся з міністром оборони Сполучених Штатів Джеймсом Маттісом у Гельсінкі, Фінляндія. Під час зустрічі він повідомив міністра оборони США про рішення Литви звернутися до уряду США стосовно можливості придбання панцерників L-ATV виробництва Oshkosh Defense.

Якщо уряд США схвалить цей запит, доставка панцерників L-ATV буде здійснюватись після 2021 року, очікується, що всі узгодження можуть зайняти близько 2 років. Загалом у Литві мають наміри придбати близько 200 L-ATV.

Відповідно до озвученої інформації міністерством оборони Литви перед вибором L-ATV був проведений аналіз наявних панцерників на ринку. З яких за декількома критеріями було обрано 9 моделей різних виробників.

Після проведення випробувань на відповідність функціональним можливостям, була зібрана додаткова технічна інформація. Коли всі дані були оцінені, було вирішено, що американська L-ATV найкраще відповідає критеріям оцінки.

Відомо, що у 2017 році в Литві було продемонстровано панцерники Eagle (General Dynamics European Land System) і LAPV (Daimler AG). L-ATV проходили випробування у жовтні минуло року.

В даний час збройні сили Литви використовують панцерники HMMWV та Toyota Land Cruiser 200.

Нагадаємо, що нещодавно стало відомо про придбання Литвою норвезького зенітно-ракетного комплексу NASAMS.

L-ATV Балтія Закупівля озброєння Литва Міжнародні новини