fbpx
Майбутні морські офіцери пройшли курс вахтового офіцера у Польщі

Майбутні морські офіцери пройшли курс вахтового офіцера у Польщі

ВМС Польщі ВМС України Інститут ВМС навчання Польща Співпраця Україна Флот

Курсанти Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» пройшли курс вахтового офіцера «Маневрування корабля» на базі Академії ВМС Республіки Польща.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України

Майбутні офіцери ВМС удосконалювали свої знання та практичні навички з швартування, відшвартування від причалу без та з використанням сил вітру, рульових пристроїв корабля, методів маневрування по тривозі, особливості маневру «Людина за бортом», проводки судна по каналу тощо.

Також під час навчання було приділено увагу правильному вибору позиції якірної стоянки з врахуванням вітру та глибини, характеристикам та маневреним елементам корабля (циркуляція, інерція, швидкість), які вкрай важливі під час маневрування. Крім того, курсанти мали змогу вдосконалити свої знання з англійської. Всі команди під час маневрування — будь-то постановка чи знімання з якоря, швартування, назви та розташування швартових канатів, палубних елементів та пристроїв — звучали виключно англійською.

По завершенню курсу був складений комплексний екзамен з маневрування корабля на тренажерах (симуляторах) типу «Місток». Курсантів було поділено на чотири групи, в яких вони виконували різні ролі: командира корабля, штурмана, рульового та офіцера бойового інформаційного поста.

— У кожної групи був свій корабель. Нам було поставлено завдання здійснити перехід по рекомендованому шляху: з порту Гданськ до потру Гдиня. Завдання ускладнювалося тим, що на кораблях не працювали приймачі — GPS та були відсутні електронні карти. Тобто, ми мали використовувати всі набуті знання з навігації, вести прокладку на паперових картах, — розповів курсант п’ятого курсу — головний корабельний старшина Олексій Правосудько.

Загалом, курс пройшли дванадцять курсантів, двоє з них — п’ятикурсники і десятеро третьокурсники. Варто зазначити, що всі вони на відмінно пройшли завдання та отримали сертифікати про завершення курсу маневрування за програмою NATO — Defence Education Enhancement Programme.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


ВМС Польщі ВМС України Інститут ВМС навчання Польща Співпраця Україна Флот