Польським військовим показали українську модернізацію Мі-24

Польським військовим показали українську модернізацію Мі-24

Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» Мі-24 ОПК

Сьогодні, 16 жовтня, в рамках дводенного візиту в Україну польська військова делегація на чолі з Міністром національної оборони Республіки Польща паном Богданом Кліхом відвідала на Сумщині Державне підприємство Міністерства оборони України “Конотопський авіаційний ремонтний завод “Авіакон”. Польську військову делегацію супроводжували посадові особи Міністерство оборони України та Генерального штабу ЗС України на чолі з тимчасово виконуючим обов’язки Міністра оборони України Валерієм Іващенком.

На Державному підприємстві Міністерства оборони України “Конотопський авіаційний ремонтний завод “Авіакон” представники польської і української військових делегацій оглянули модернізований бойовий вертоліт Мі-24П, обладнаний новим українським двигуном розробки ВАТ “Мотор-Січ”.

На аеродромі підприємства Міністр національної оборони Республіки Польща пан Богдан Кліх разом із тимчасово виконуючим обов’язки Міністра оборони України Валерієм Іващенком спостерігали за випробувальним польотом вертольоту. Екіпаж, яким керував льотчик І-го класу полковник Віктор Лукіянчук, продемонстрував фігури пілотажу і можливості вертольоту з набору граничної висоти.

На переконання фахівців “Конотопського авіаційного ремонтного заводу “Авіакон”, нові суто українські двигуни дають можливість зберігати потужність при роботі вертольота у гранично допустимих межах температур від – 60 до + 60 градусів за Цельсієм. Завдяки цьому вертоліт у скорочені терміни набирає граничну висоту у 6 тисяч метрів за 6 хвилин проти 5 тисячі метрів за 12 хвилин.

Варто додати, що після демонстрації екіпаж Мі-24П вилетів до Державного науково-випробувального центру ЗС України, що в Криму, де наступного тижня відбудуться заключні державні випробування на полігоні “Чауда”.

Також представники польської військової делегації ознайомилися з основними підрозділами заводу, зокрема, цехом зборки вертольотів. У приміщенні цеху директор ДП МО України “Конотопський авіаційний ремонтний завод “Авіакон” Олексій Єнін ознайомив гостей з технологіями і розробками, які використовуються на заводі.

Зокрема, директор “Авіакону” презентував польським військовим український цифровий інфрачервоний приціл.

– Цей прилад – українсько-французька розробка, яка дозволяє ефективно розпізнавати та брати на приціл ціль на відстані 8-9 кілометрів, – повідомив Олексій Єнін.

Він також додав, що в питаннях модернізації вертолітної техніки “Авіакон” співпрацює з підприємствами з понад 50 країн. Зокрема, ремонтні бригади заводу ремонтують і обслуговують вертолітну техніку безпосередньо у Мексиці, Єгипті та Пакистані.

– Вимоги, які висуває НАТО завод здатен вирішувати, нам до снаги любі завдання, – запевнив директор “Авіакону” Олексій Єнін. – Звичайно, ефективність буде набагато більшою, якщо ми будемо працювати спільно з польськими колегами.

Варто додати, що якість продукції “Авіакону” підтверджено сертифікатами українських і міжнародних аерокосмічних стандартів. Також завод вийшов на сертифікацію за стандартами НАТО, яка знаходиться в стадії оформлення і на Держпідприємстві його очікують отримати вже до кінця цього року.

Олексій Єнін також зазначив, що нещодавно на заводі були відремонтовані у стислі терміни 5 вертольотів для Війська Польського. Причому роботу українських виконавців безпосередньо приймали фахівці лабораторії Варшавського інституту військової авіації, які залишилися повністю задоволеними.

В ході роботи на “Авіаконі” пан Богдан Кліх та Валерій Іващенко висловилися за розширення співробітництва у військово-технічній галузі.

Зокрема, Міністр національної оборони Республіки Польща сказав, що переконався у високих і сучасних можливостях роботи українського військового підприємства. Він також висловив глибоке переконання, що двосторонні контакти і співробітництво впевнено просуваються вперед.

– Співпраця і кооперація цього українського заводу та ремонтного підприємства у польській Лодзі будуть мати політичну підтримку, – заявив пан Богдан Кліх. – Нам багато є що робити разом. Наша мета – вигідний бізнес та експансія на світові ринки.

Також, Міністр національної оборони Республіки Польща зауважив, що сьогодні “Авіакон” зацікавлений в модернізації польських вертольотів. І польське і українське підприємства зацікавлені представляти результати своєї спільної праці на третіх ринках, і як варіант, можливо розглядатиметься створення консорціуму.

У свою чергу тимчасово виконуючий обов’язки Міністра оборони України Валерій Іващенко, відзначив, що в Конотопі знаходиться найкраще підприємство за своїм науково-технічним і економічним потенціалом та динамічним розвитком.

Міністерство оборони 

Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» Мі-24 ОПК