fbpx
Міністр оборони звільнив екс-командуючого ВМС віце-адмірала Сергія Гайдука з ЗСУ

Міністр оборони звільнив екс-командуючого ВМС віце-адмірала Сергія Гайдука з ЗСУ

ВМС України

Міністр оборони України Степан Полторак звільнив колишнього командувача Військово-морських сил віце-адмірала Сергія Гайдука зі Збройних сил, про це повідомляє InfoResist з посиланням на свої джерела у Міноборони.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко звільнив Гайдука 15 квітня 2016 року з посади командувача Військово-морських сил своїм Указом:

Зважаючи на позицію волонтерів та громадськості і враховуючи системні недоліки у виконанні службових обов'язків, а також…

Posted by Петро Порошенко on Friday, April 15, 2016

Як зазначив тоді Президент, це рішення було прийнято зважаючи на позицію волонтерів,серед яких яких й учасники Мілітарної допомоги нашого порталу, та громадськості, що неодноразово вказували на системні недоліки при виконанні службових обов’язків Гайдуком, що призвело до його низького авторитету серед підлеглих.

Причому системність порушень прямо впливала на обороноздатність країни та авторитету ВМС України.

Серед «гріхів» тодішньої верхівки ВМС України варто відзначити:

  1. Конфлікт зі стріляниною в Одесі за участі бійців 801 загону ПДСЗ (яких неофіційно називають особистою охороною Гайдука)
  2. Відсутність найменших спроб з відновити військову техніку, виведену з Криму. Ця техніка могла б дуже стати у нагоді підрозділам морської піхоти, які зараз знаходяться в зоні АТО і змушені воювати на вантажівках і джипах. Військова техніка у цей час стоїть під дощем в Очакові.
  3. Те що особисті справи наших моряків (в тому числі бійців 73 МЦСО і морської піхоти) лишились в окупованому Криму і однозначно будуть використані проти нас. На момент виходу з Криму Гайдук уже був на посаді і мав усі можливості, щоб не допустити потрапляння особових справ бійців до рук ворога.
  4. Провалену роботу з НАТО та іншими закордонними партнерами. Зокрема:
  • В 2015 році Гайдук відмовився підписати запит послу Канади про надання безоплатної допомоги у вигляді водолазного обладнання для Очаківського спецназу на суму 30 млн.дол.США. Через це поставка обладнання для наший військових не відбулась.
  • В червні 2015 року відмовився від пропозиції Шведського військового флоту про обмін досвідом між штабами флотів через «недоцільність»…
  • Неодноразово відмовлявся від безоплатного навчання водолазних підрозділів ВМС України як за рахунок волонтерів, так і на безоплатній основі у Франції без обґрунтованих підстав.

Для підняття розголосу всім цим подіям волонтерами наступних волонтерських організацій :

Дейнега Віталій засновник проекту “Повернись живим”
Роман Синіцин волонтер
Юлія Гончарова волонтер ГО “Народний тил”
Максим Рябоконь координатор проектів організації “Народний проект”
Ігорь Федірко волонтер організації “CombatUA”
Тарас Чмут волонтер “Український мілітарний портал”, зараз служить у лавах морської піхоти
Зейналова Наталія Рада Волонтерів МО, ГО «Асоціація Народних Волонтерів України», ГО «Народна оборона ініціатива»

була створена електронна петиція до Президента з вимогою відсторонити Гайдука з посади: https://petition.president.gov.ua/petition/20913


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ВМС України