fbpx
Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони 11.11.13 – 18.11.13

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони 11.11.13 – 18.11.13

Світ

11.11.13. Уряд і повстанці в Сирії домовилися про тимчасове перемир’я

 

Перемир’я оголошено під час другого дня роботи конференції Національного комітету сирійських революційних і опозиційних сил, що проходить у Стамбулі і обговорює питання про участь у міжнародній конференції з Сирії “Женева-2”.

Урядові війська Сирії і бойовики сирійської опозиції домовилися про перемир’я, метою якого є забезпечення продовольством і предметами першої необхідності населення контрольованого опозицією населеного пункту Кудсайя поблизу Дамаска. Це перше перемир’я між конфліктуючими сторонами за тривалий час.

Ні одна із сторін не коментує домовленість про перемир’я.

Воно оголошено під час другого дня роботи конференції Національного комітету сирійських революційних і опозиційних сил (НКСРОС), що проходить в Стамбулі і обговорює питання про участь у міжнародній конференції з Сирії “Женева-2”.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НКОРС готова взяти участь в мирної конференції щодо Сирії і чекає офіційного запрошення від ООН до Женеви, заявив представник коаліції Халед Салех на зустрічі з журналістами в Стамбулі, де відбувається нарада її керівництва.

“Ми готові брати участь у будь-яких політичних процесах, спрямованих на реалізацію вимоги сирійського народу”, – сказав він, підкресливши, що саме “ООН є єдиним керівником цієї конференції”.

За підсумками наради НКОРС повинно бути прийнято остаточне рішення щодо участі у “Женеві-2”. Салех зазначив, що консультації триватимуть, щонайменше, до вечора неділі.

Раніше щонайменше 19 ісламістських опозиційних груп Сирії відкинули участь в мирних переговорах “Женева-2” щодо врегулювання сирійського кризи, що скликалися з ініціативи РФ і США.

 

11.11.13. AgustaWestland виграла норвезький тендер на постачання гелікоптерів

 

Міністерство оборони Норвегії підвело підсумки тендеру на постачання багатоцільових гелікоптерів для проведення пошуково -рятувальних робіт. Переможцем конкурсу стала італійська компанія AgustaWestland, що пропонувала військовим гелікоптери  AW.101 Merlin у пошуково-рятувальній версії SAR. З підприємством планується підписати контракт вартістю близько 2,73 мільярда доларів.

Остаточні переговори про постачання гелікоптерів будуть проведені з італійською компанією до кінця 2013 року. Після підписання контракту AgustaWestland повинна буде поставити норвезьким військовим 16 гелікоптерів AW.101, після чого з нею може бути підписана додаткова угода на постачання опціональних шести машин такого ж типу. Як очікується, перший AW.101 буде прийнятий на озброєння в 2017 році.

Контракт з італійською компанією буде мати на увазі не тільки поставку багатоцільових гелікоптерів, але також будівництво інфраструктури, передачу військовим супутнього обладнання та технічне обслуговування. Слід зазначити, що нові гелікоптери будуть передані у ведення міністерства юстиції та громадської безпеки, однак фактично експлуатацією та обслуговуванням AW.101 займатимуться норвезькі ПС.

У тендері на постачання гелікоптерів крім AgustaWestland також брали участь європейські консорціуми і NHIndustries Eurocopter і американська компанія Sikorsky. Вони пропонували військовим гелікоптери EC.725 Caracal, NH90 TTH і S-92 відповідно. У середині липня 2013 міністерство оборони Норвегії назвало фіналістів тендера, якими стали AgustaWestland і Eurocopter .

Новими гелікоптерами  Норвегія має намір замінити застарілі Sea King Mk.43, які повинні бути списані до 2020 року .

 

11.11.13. У США спущено на воду перший атомний авіаносець нового класу

 

“Джеральд Форд” стане першим за останні 40 років авіаносцем нового типу у складі ВМС США. Однією з відмітних особливостей цього корабля є здатність, в перспективі, приймати на борт палубні безпілотні літальні апарати.

Новітній американський атомний авіаносець “Джеральд Форд” спущено на воду. Урочиста церемонія спуску корабля на воду відбулася на верфі Ньюпорт-Ньюс у Вірджинії. Традиційний етап подібних церемоній – розбивання пляшки шампанського об борт корабля – довірили Сьюзан Форд Бейлз, дочці 38-го президента США, чиє ім’я присвоєно авіаносцю.

Роботи з будівництва авіаносця “Джеральд Форд” зараз завершено на 70 відсотків, заявили представники військово-морських сил США. Повністю добудувати корабель планується до 2015 року, після чого авіаносцю належить пройти серію морських випробувань. До складу ВМС США “Джеральд Форд”, як очікується, увійде в 2016 році.

Всього військово-морські сили США повинні отримати десять авіаносців типу “Джеральд Форд”, які замінять застарілі авіаносці типів “Німіц” і “Ентерпрайз”. “Джеральд Форд” стане першим за останні 40 років авіаносцем нового типу у складі ВМС США. Однією з відмітних особливостей цього корабля є здатність, в перспективі, приймати на борт палубні безпілотні літальні апарати.

На проект “Джеральд Форд” було витрачено на два мільярди доларів більше, ніж планувалося – 42,5 мільярда замість 40,3 мільярда доларів. Однак, що збільшені витрати на виробництво такого авіаносця будуть скомпенсовані за рахунок економії коштів при його експлуатації. З-за того, що новому кораблю буде потрібно менший екіпаж, планується заощадити до 4 мільярдів доларів за 50-річний розрахунковий термін його служби.

“Джеральд Форд” має водотоннажність в 112 тисяч тонн і, розігнаний силою двох ядерних реакторів, буде здатний розвивати швидкість понад 30 вузлів. На 25 його палубах розмістяться майже 5 тисяч членів екіпажу і більше 70 гелікоптерів і літаків палубної авіації, які тепер будуть “вистрілюватись” електромагнітною, а не парової катапультою.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство оборони США має намір скоротити кількість авіаносців. З 11 кораблів, які в даний час знаходяться в строю, залишаться лише вісім або дев’ять. Про це заявив офіційний представник міністерства.

Військове відомство, як передбачається, позбавиться від авіаносців “Гаррі Трумен”, “Джон К. Стенніс” і “Джордж Вашингтон”. Ці кораблі не є найстарішими представниками свого класу. Їх ввели до складу флоту в 1990-і роки. Однак у “Джорджа Вашингтона”, наприклад, у 2015 році вичерпається запас ядерного палива та замість модернізації його просто виведуть зі складу флоту.

 

12.11.13. Великобританія отримала перший розвідувальний літак Rivet Joint 

 

Міністерство оборони Великобританії 12 листопада 2013 отримало перший з трьох літаків радіоелектронної розвідки RC – 135V/W Rivet Joint . Як очікується, цей літак буде поставлений на озброєння Королівських ПС Великобританії в 2014 році. Раніше літак-розвідник пройшов льотні випробування в Грінвіллі штату Техас. Передача RC-135V/W Великобританії відбулася з випередженням графіка.

В даний час екіпажі RC-135 британських ПС проходять навчання польотам на розвідувальних літаках і роботі з бортовим обладнанням. Підготовка здійснюється у США на базі 55- го стратегічного розвідувального авіакрила американських ПС. У загальній складності, британські екіпажі з 2011 року, коли почалася програма підготовки, налітали 32 тисячі годин, здійснивши близько 1800 вильотів.

Великобританія уклала з США контракт на постачання літаків радіоелектронної розвідки Rivet Joint в кінці 2010 року. За умовами операції, Великобританії поставляються літаки, конвертовані в розвідники з літаків – заправників KC -135 Stratotanker . Як очікується, постановка RC – 135V/W на озброєння ПС Великобританії завершиться до середини 2017 року, після чого британські військові відмовляться від використання американських розвідданих.

RC – 135V/W займуть місце списаних у початку липня 2011 року літаків радіоелектронної розвідки BAE Nimrod R1. Великобританія відмовилася від таких літаків в рамках Стратегії національної безпеки, оприлюдненої в жовтні 2010 року і націленої на підтримку бойової могутності збройних сил в умовах скорочення бюджетних витрат і дефіциту оборонного бюджету країни.

 

12.11.13. Іспанія отримала перший модернізований літак C -101 

 

Іспанське підприємство CASA передало ПС Іспанії перший модернізований навчально-бойовий літак C -101 Aviojet. Завдяки проведеним роботам з ремонту та модернізації літаків, термін їх служби було збільшено на 1800 льотних годин.

У рамках програми модернізації С-101 зазнав 17 основних змін, велика частина з яких стосувалася структурних змін. Зокрема, була проведена заміна деяких частин планера, проведено загальний ремонт фюзеляжу, а також заміна бортового обладнання.

ПС Іспанії взяли літаки С-101 на озброєння в 1980 році. В даний час іспанські військові виконують польоти на 70 літаках такого типу. Скільки саме навчально-бойових літаків C -101 повинні пройти модернізацію, не уточнюється.

С-101 здатний розвивати швидкість до 770 кілометрів на годину і здійснювати польоти на відстань до чотирьох тисяч кілометрів. Літаки можуть бути озброєні 30 міліметрової гарматою або двома кулеметами калібру 12,7 міліметра. Вони також оснащені шістьма точками підвіски для озброєнь загальною масою до 2,2 тонни.

 

12.11.13. Білорусь почне виробництво безпілотників у Туркменії

 

Білорусь  має намір розгорнути виробництво безпілотних літальних апаратів на території Туркменії. Про це заявив президент країни Олександр Лукашенко. Домовленість про створення підприємства була досягнута в ході переговорів з президентом Туркменії Гурбангули Бердимухамедовим .

Які саме апарати планується виробляти на території Туркменії, поки не відомо. Повідомляється тільки, що йдеться про безпілотники, розроблених Національною академією наук Білорусі, які будуть надходити на озброєння Ашхабада. Виробництво безпілотників буде спільним. В даний час сторони ведуть розширені переговори про будівництво заводу і типи безпілотних систем для складання.

В даний час у Білорусі серійно випускаються безпілотники «Гриф-1» і «Москіт». Виробництвом першого займається 558- й авіаремонтний завод у Барановичах. Апарат при довжині 3,5 метра і розмаху крила 4,8 метра здатний розвивати швидкість до 200 кілометрів на годину і знаходиться в повітрі до восьми годин. «Гриф -1» може оснащуватися обладнанням для фотозйомки місцевості, розвідки, рекогносцировки та спостереження масою до 30 кілограмів.

У 2012 році Білорусія прийняла рішення про консолідацію підприємств оборонно-промислового комплексу в єдиному холдингу і збільшенні присутності на світовому ринку озброєнь. У рамках цієї програми були підписані угоди про військово-технічне співробітництво з Казахстаном, Китаєм, Шрі-Ланкою, В’єтнамом і Еквадором. Крім того, була досягнута домовленість про продаж В’єтнаму деякого числа безпілотників, тип яких не уточнюється.

 

12.11.13. Україна і Польща займуться виробництвом протитанкових комплексів

 

Міністерство оборони Польщі провело переговори з представниками оборонно-промислового комплексу України про можливість спільного виробництва на польській території протитанкових ракетних комплексів. Польща зацікавилася возимими ракетними комплексами «Бар’єр» розробки київського конструкторського бюро «Луч ».

Як очікується, в кінці листопада 2013 відбудеться засідання спільного польсько-українського комітету з військово-технічного співробітництва, на якому Україна представить польській стороні свою пропозицію. В даний час Польща займається реалізацією програми модернізації наявних протитанкових ракетних комплексів і гелікоптерних засобів ураження броньованої наземної техніки.

Протитанковий ракетний комплекс «Бар’єр » призначений для установки на башту бойової машини піхоти або бронетранспортера. Він здатний вражати цілі на дальності до п’яти тисяч метрів. Комплекс оснащений напівавтоматичною системою наведення по лазерному променю. Ракети «Бар’єру» комплектуються тандемними кумулятивними боєголовками, що забезпечують бронепробиття за динамічним захистом до 800 міліметрів.

Влада України і Польщі мають намір значно збільшити ступінь військово-технічного співробітництва. У травні 2013 року стало відомо, що сторони розглядають можливість створення спільних підприємств з розробки універсальної платформи для броньованої техніки. Крім того, Польща має намір замовити у України ремонт і модернізацію багатоцільових гелікоптерів Ми-8, транспортно-бойових Ми-24 і винищувачів МиГ-29.

Сторони також планують вести спільні розробки радіолокаційних станцій, систем навігації, обладнання зв’язку і ракет різних класів. Крім того, йдеться і про технічне обслуговування, ремонти та модернізації авіаційної та наземної техніки.

 

12.11.13. Ракета «Протон-М» з військовим супутником стартувала з космодрому Байконур

 

Ракета повинна вивести на космічну орбіту апарат зв’язку « Радуга- 1М» Міноборони Росії. Це третій запуск «Протона» після аварії, що сталася 2 липня цього року.

За словами офіційного представника управління прес-служби і інформації Міноборони по військах ПКО полковника Дмитра Зеніна, виведення апарата на цільову орбіту за допомогою ракети-носія «Протон-М», а також розгінного блоку «Бриз-М» займає  в цілому близько дев’яти годин .

 «Війська ПКО засобами наземного автоматичного комплексу управління забезпечили контроль за проведенням пуску ракети « Протон-М» з космічним апаратом «Радуга-1М», що стартувала з космодрому Байконур в 3:46 мск», – розповів він.

У 3:55 мск відбулося планове відділення розгінного блоку з супутником від ракети-носія. Старт ракети «Протон- М», так і відділення розгінного блоку з супутником пройшли в штатному режимі. « Подальше виведення космічного апарату на цільову орбіту здійснюватиметься за допомогою чотирьох включень двигунів розгінного блоку «Бриз- М », – зазначив полковник .

Військовий супутник зв’язку третього покоління «Радуга- 1М» входить в Єдину космічну систему супутникового зв’язку другого етапу. Апарат був проведений ВАТ «Інформаційні супутникові системи» імені Решетньова.

 

12.11.13 “Рейтеон” поставила ВМС США 3000-у  КР “Томахок” Блок.4

 

Командування авіаційних систем Військово-морських сил США оголосило про поставку компанією “Рейтер та міссайл системз” (Raytheon) 3000-ї  крилатої ракети “Тактичний Томахок” (TACTOM) .

Для довідки: 2000- у ракету ВМС США отримали в лютому 2010 року.

TACTOM, що має позначення “Томахок” Блок.4, є крилатою ракетою великої дальності, призначеної для атаки наземних цілей.

КР “Томахок” постійно вдосконалюється і залишається однією з основних систем озброєння ВМС США .

Максимальна дальність польоту КР “Томахок” Блок.4 перевищує 1150 миль. Ракета може оснащуватися ядерною, звичайною унітарною  або касетною бойовими частинами. Пуск КР може здійснюватися з борту надводних кораблів і підводних човнів. З моменту прийняття на озброєння в бойових операціях були застосовані більше 2000 ракет “Томахок” .

КР “Томахок” Блок.4 оснащена двостороннім супутниковим каналом передачі даних, який дозволяє оператору в ході польоту коригувати маршрут і перенацілювати ракету на новий об’єкт, а також отримувати дані про результати вогневого ураження. Ця можливість також дозволяє КР баражувати у призначеній зоні в очікуванні входу в неї цілі.

Ракета прийнята на озброєння основних бойових кораблів ВМС США, а також підводних човнів ВМС США і Великобританії класу “Лос-Анджелес”, “Вірджинія”, “Огайо”, “Естьют” і “Трафальгар ” .

 

13.11.13. Бахрейн проведе модернізацію винищувачів F-16 

 

Міністерство оборони Бахрейну має намір в 2014 році почати масштабну програму модернізації винищувачів F -16 Fighting Falcon . Основні параметри проекту вже узгоджені з американською компанією Lockheed Martin, виробником  F -16, і підписання контракту очікується в червні-липні 2014 року. Вартість можливої угоди поки не розкривається.

У числі поліпшень, які планується провести на винищувачах ПС Бахрейну,  установка нової радіолокаційної станції з активною фазованою антеною решіткою (Northrop Grumman SABR або Raytheon RACR ), нових багатофункціональних інформаційних дисплеїв в кабіні пілота і систем зв’язку стандарту Link 16. Крім того, бойові літаки планується оснастити новими прицільними контейнерами Снайпер .

Номенклатура озброєнь F-16 буде поповнена коректованими авіаційними бомбами JDAM, ракетами AIM- 120D AMRAAM і AIM- 9X класу «повітря -повітря». Згідно з діючими планами військового відомства Бахрейна, модернізацію бойових літаків планується завершити до 2018 року . Перші чотири поліпшених винищувача повинні надійти у ПС Бахрейну в кінці 2016-го ─ початку 2017 року.

В даний час у складі ПС Бахрейну числяться 21 винищувач F- 16C/D. Ці літаки були поставлені двома партіями в 1990-му і 2002 році.

Тим часом, ПС Бахрейну мають намір провести і заміну застарілих винищувачів F- 5E/F Tiger II новими бойовими літаками. Військові поки не визначилися, які саме винищувачі будуть закуповуватися на зміну F-5. У числі найбільш імовірних претендентів називаються європейський Eurofighter Typhoon, французький Dassault Rafale і американський Lockheed Martin F -35 Lightning II. Як очікується, рішення про закупівлю того чи іншого типу буде прийнято протягом 2014 року.

 

13.11.13. Німеччина ввела в дію новий радар  

 

Міністерство оборони Німеччини на початку листопада 2013 ввело в дію новий наземний радар Ground Master 400 виробництва компанії ThalesRaytheonSystems. Радіолокаційна станція вже пройшла дослідну експлуатацію в збройних силах Німеччини і заступила на бойове чергування в Вестфалії на північному заході Німеччини. Перший Master 400 був змонтований на стаціонарній вежі і включений до складу системи протиповітряної оборони Німеччини .

В даний час друга радіолокаційна станція Ground Master 400 проходить військові випробування. Де буде встановлена вона, поки невідомо. Контракт на постачання радарів був підписаний у грудні 2010 року. За умовами угоди, Німеччина повинна отримати шість радарів, введення в лад останнього з яких має відбутися не пізніше 2015 року.

У складі системи протиповітряної оборони Німеччини нові радари повинні будуть поступово замінити застарілі MPR виробництва Thales, поставлені на чергування в кінці 1970-х років. Радіолокаційні станції Ground Master 400  здатні виявляти повітряні об’єкти на дальності до 400 кілометрів, генеруючи тривимірну карту розташування цілей. На озброєння Німеччини радари поставляються з додатковим модулем розпізнавання «свій -чужий». 

 

13.11.13. Ізраїль пристосує танкові системи самозахисту до літаків

 

Міністерство оборони Ізраїлю має намір в перспективі створити авіаційні системи самозахисту, аналогічні Trophy, які в даний час встановлюються на основні бойові танки Меркава Мк.IV .  Деякі ізраїльські підприємства вже почали працювати над подібними системами. Зокрема, компанія Elta почала розробку нового радара, який може бути використаний у новій системі самозахисту .

За словами керівника підрозділу систем самозахисту компанії Elta шабат Рабиновича, авіаційна система, аналогічна за своїми можливостями танкової Trophy, у випадку прямого запиту з боку міністерства оборони Ізраїлю може бути створена протягом трьох-чотирьох років. Точні технічні характеристики перспективної системи поки не визначені. У ній для ураження ракет можуть використовуватися мініатюрні ракети.

Ізраїльська система активного танкового захисту Trophy, також відома як ASPRO-А, була вперше представлена в 2005 році. Вона призначена для захисту броньованої техніки від протитанкових ракет. Система за допомогою радарів відслітковує випущені по машині протитанкові ракети, визначає траєкторію їхнього польоту, а потім віддає команду пусковим пристроям  на відстріл у бік ракети захисних елементів – маленьких металевих кульок.

Trophy розроблена у двох варіантах, призначених для установки на танки і легшу броньовану техніку. Система, встановлена на танк Меркава Мк. IV вперше в бойових умовах успішно перехопила протитанкову ракету в серпні 2012 року недалеко від Кіссуфіма на кордоні з Сектором Газа.

 

13.11.13. У Фінляндії зіткнулися два винищувачі

 

Два винищувачі ПС Фінляндії розбилися в середу, 13 листопада, на заході країни.

Літаки BAE Hawk зіткнулися в районі міста Каухава. Пілоти встигли катапультуватися, проте про їх стан поки нічого невідомо. 

Під Каухавой знаходиться льотна школа ПС Фінляндії. На її аеродромі базується сформована ще в 1946 році 41- я ескадрилья винищувачів, що складається зараз переважно з літаків BAE Hawk. Серед них є і старі машини, придбані в 2009 році у Швейцарії.

Літаки Hawk розроблені британською компанією BAE Systems . Вони відносяться до класу навчально -тренувальних . За даними на 2012 рік на озброєнні повітряних сил Фінляндії перебувало 66 таких літаків різних модифікацій.

 

14.11.13. Ізраїль оснастив винищувачі F- 16I імітаторами ракетних загроз  

 

Ізраїльська компанія Elbit Systems провела модернізацію винищувачів F- 16I ПС Ізраїлю Sufa, встановивши на літаки системи імітації ракетних загроз. Завдяки такому обладнанню бортові системи літаків зможуть отримувати дані про симульований ракетний обстріл під час навчань і в ході тренувань пілотів. У перспективі такі системи планується встановити на всі ізраїльські бойові літаки.

Встановлена на F- 16I система дозволяє імітувати обстріл винищувачів зенітними ракетами різних типів. Симульовані дані про такі ракети можуть передаватися на борт літака з наземного координаційного центру оператором. У цілому, система імітації ракетних загроз дозволяє відпрацьовувати дії винищувачів в різних «бойових» умовах, включаючи маневри ухилення, застосування помилкових цілей і удари у відповідь.

Досі підготовка ізраїльських льотчиків проводилася з використанням різного наземного обладнання, здатного імітувати всі основні типи зенітних ракет, що знаходяться на Близькому Сході. За даними ПС Ізраїлю, нова система Elbit Systems дозволить відпрацьовувати різні сценарії дій винищувачів в «незвичайних ситуаціях», коли наростання загрози відбувається різко .

У перспективі Elbit Systems за замовленням ПС Ізраїлю розширить можливості своєї системи, щоб її можна було використовувати і в тренуванні повітряного бою з імітацією пусків ракет класу «повітря -повітря ».

Слід зазначити, що ПС Ізраїлю приділяють багато уваги використанню різних систем віртуалізації при підготовці пілотів. Наприклад, в 2010 році почалося створення тренажерної системи винищувачів F- 16I, особливістю якої є можливість об’єднати віртуальні і реальні винищувачі. При цьому всі параметри польоту реальних літаків будуть відображатися на екранах тренажерів, а F- 16I будуть «бачити» віртуальні винищувачі, як якщо б вони дійсно знаходилися в небі.

Нову систему планується використовувати для спільного відпрацювання пілотами прийомів повітряного бою та застосування зброї, в тому числі і проти віртуальних літаків ймовірного противника. Центральний вузол нової системи розташується на авіабазі Хацор. Використання систем віртуалізації бойової обстановки, крім іншого, обумовлено малою площею території Ізраїлю і, відповідно, неможливістю проведення масштабних навчань.

 

14.11.13. Ізраїль модернізував безпілотники Skylark  

 

Ізраїльська компанія Elbit Systems почала модернізацію мініатюрних розвідувальних безпілотних літальних апаратів Skylark  I LE. Модернізація була проведена з урахуванням побажань міністерства оборони Ізраїлю. Допрацьовані безпілотники вже почали поставлятися у війська. За даними Elbit Systems, внесені зміни не можна назвати повноцінною модернізацією, однак зробили апарат більш ефективним.

Подробиці щодо поліпшень, внесених в апарати Skylark не уточнюються. Розвідувальні безпілотники Skylark I, що запускаються вручну, в Ізраїлі використовуються переважно артилерійськими підрозділами для виявлення цілей на дальності понад 60 кілометрів і збору інформації про них. Камера безпілотника дозволяє в денний і нічний час виявляти і відстежувати нерухомі і рухомі цілі.

Максимальна злітна вага Skylark I становить 7,5 кілограма. Безпілотник здатний перебувати в повітрі до трьох годин і вести спостереження з висоти до 4,6 тисячі метрів. До складу корисного навантаження апарату входить кольорова камера, що працює при нормальній освітленості, тепловізійна система і система лазерного підсвічування.

 

14.11.13. Польща перегляне умови тендеру на постачання підводних човнів

 

Міністерство оборони Польщі перегляне умови тендеру на постачання дизель-електричних підводних човнів. Про це  заявив заступник міністра оборони Польщі Вальдемар Скржіпчак. За його словами, перегляд умов конкурсу знадобився після того, як з’ясувалося, що німецькі підводні човни проекту Type 212A не задовольняють раніше схваленим вимогам польських ВМС.

Польське військове відомство вже сформувало робочу групу, яка займеться оцінкою оперативної потреби ВМС Польщі в підводних човнах Type 212A. За словами Скржіпчака, перегляд умов тендеру буде проведений на вимогу начальника генерального штабу збройних сил. Спочатку міністерство оборони Польщі планував взяти вживані підводного човна Type 212A  у Німеччини в лізинг, проте згодом відмовилося від цих планів.

Згідно з діючими планами міністерства оборони Польщі, до 2022 року планується придбати два нових підводних човни, а до 2030 року – купити ще один . Які саме вимоги планується пред’явити до нових кораблів, і коли буде оголошено конкурс, не уточнюється. Закупівля кораблів буде проведена в рамках масштабної програми з модернізації ВМС, що діє з квітня 2012 року.

В даний час на озброєнні ВМС Польщі перебуває один підводний човен «Ожел» проекту 877Е «Палтус» радянської споруди (у складі флоту з 1986 року) і чотири підводні човни типу «Кобб» проекту 207 типу (з 2002-2004 років ). Кораблі типу «Кобб», що до вступу до складу ВМС Польщі служили в норвезькому флоті з 1964-1967 років, планується списати в 2015 році.

 

15.11.13. Росія запропонувала Єгипту гелікоптери та зенітні комплекси

 

 « Рособоронескпорт » запропонував міністерству оборони Єгипту поставку бойових гелікоптерів і зенітних ракетних комплексів, а також ремонт і модернізацію військової техніки російського і радянського виробництва. Про це заявив представник «Рособоронекспорту» Михайло Завалій. Про яку саме військовій техніці йде мова, Завалій не уточнив.

За словами представника «Рособоронекспорту», в XXI столітті на світовому ринку озброєнь і військової техніки «не буває вакууму», і якщо з будь-якого ринку йде один постачальник, його місце одразу ж займає інший . Ймовірно, Завалій таким чином натякнув на дії США, які до останнього часу залишалися найбільшим постачальником озброєнь і військової техніки Єгипту.

Влітку 2013 року було сформовано новий уряд Єгипту після зміщення військовими президента Мухаммеда Мурсі. Незабаром після цього США заморозили надання Каїру військової допомоги і призупинили постачання винищувачів F -16 Fighting Falcon .

Раніше стало відомо, що Каїр і Москва ведуть переговори про постачання озброєнь і військової техніки на загальну суму в два мільярди доларів. У числі зразків, у купівлі яких зацікавлений Єгипет, винищувачі МиГ-29М/М2, системи протиповітряної оборони малої дальності і протитанкові ракети «Корнет».

 

16.11.13. На навчаннях в американський крейсер врізався безпілотник

 

Американський безпілотник вдень 16 листопада врізався в крейсер під час навчань, що проходили біля берегів Каліфорнії. 

В результаті інциденту легкі опіки отримали два члени екіпажу крейсера Chancellorsville. Зараз пошкоджений корабель прямує в порт Сан -Дієго. Причини аварії з’ясовуються .

Крах безпілотника стався під час перевірки озброєння крейсера . Літальний апарат втратив управління і врізався в корабель. Тип безпілотника в повідомленні не уточнюється.

У квітні 2012 року США призупинили польоти безпілотників MQ- 8B Fire Scout. Це було пов’язано в тому числі і з катастрофою одного такого літального апарату, який не зумів приземлитися на палубу фрегата через збій автоматичної системи посадки. Тоді літальний апарат довелося посадити в море.

 

 

Світ