fbpx
Морпіхи пройдуть оцінку на сумісність з підрозділами НАТО другого рівня

Морпіхи пройдуть оцінку на сумісність з підрозділами НАТО другого рівня

1 бат МП ВМС України Командування морської піхоти

В Криму завершили роботу представники Центру Британської групи військових радників та інструкторів у Центральній та Східній Європі, які працювали на базі кількох військових частин Центру військ берегової оборони Військово-Морських Сил ЗС України.

Очолював групу іноземних військових командир виїзної інструкторської групи Центру Британської групи військових радників та інструкторів у Центральній та Східній Європі капітан Фіндлей Фартінг. Керівником української робочої групи був призначений начальник відділу бойової підготовки Центру військ берегової оборони полковник Ігор Красота.

Головною метою візиту іноземної делегації стало опрацювання Плану проведення курсу підготовки українського підрозділу морської піхоти до самооцінки другого рівня взаємосумісності згідно з програмою Процесу планування та оцінки сил.

Також під час роботи в одній з бригад берегової оборони та на визначених полігонах полковник Ігор Красота ознайомив іноземних гостей з існуючими можливостями полігонів, навчально-матеріальною базою з’єднання та Чорноморського тренувального центру морської піхоти.

Заступник командира батальйону майор Володимир Баранюк та командир роти морської піхоти капітан Олег Савінов презентували можливості та завдання, які виконують ввірені їм підрозділи, і ознайомили іноземних гостей з головними заходами, які проводяться для підготовки та залучення українських морпіхів до участі у програмі Процесу планування та оцінки сил.

За словами заступника командира батальйону майора Володимира Баранюка, планується, що під час заходу рота морської піхоти пройде самооцінку другого рівня взаємосумісності та залучатиметься до ротаційних сил Європейського Союзу. Також було детально обговорено питання проведення виїзною групою британських радників курсу з українським підрозділом морської піхоти у І кварталі наступного року. Зі свого боку, британською стороною були висвітлені головні проблемні питання щодо організації та проведення заходу.

Під час роботи у Феодосійському окремому батальйоні морської піхоти та у Чорноморському тренувальному центрі морської піхоти британські інструктори оглянули навчальну базу, навчальні класи та місця проведення занять. Також їм представили індивідуальну екіпіровку та засоби зв’язку підрозділу морської піхоти. Сторони обговорили запропоновану начальником курсу програму підготовки українського підрозділу. Згідно з програмою передбачається робота з документами за відповідними стандартами, проведення низки тактичних занять, занять з догляду цивільного населення, а також автомобілів, мінна підготовка тощо.

Морські піхотинці вивчатимуть порядок догляду, “зачистки”, захоплення будівель, дії при виявленні противника, управління вогнем та багато іншого, що необхідне під час проведення миротворчих операцій та перебування підрозділів в зонах локальних конфліктів за стандартами Альянсу. Окремим пунктом курсу для українських “чорних беретів” є вивчення основ спілкування з цивільними засобами масової інформації. Як підкреслив заступник командира окремого батальйону морської піхоти майор Володимир Баранюк, в цілому сторони задоволені результатами роботи. Планується, що напередодні проведення курсу кілька представників офіцерського складу морської піхоти пройдуть базову підготовку у Центрі Британської групи військових радників та інструкторів у Центральній та Східній Європі, розташованому у чеському місті Вишков.

ФЛОТ УКРАЇНИ

1 бат МП ВМС України Командування морської піхоти