fbpx
На Донбасі ліквідували російську станцію “Торн-МДМ”

На Донбасі ліквідували російську станцію “Торн-МДМ”

Війна на Донбасі Донбас ЗС Росії РЕБ Російська агресія

На Донбасі було знищено сучасну російський автоматизований мобільний комплекс радіоконтроля тактичного призначення “ТОРН-МДМ”

Про це повідомляє Український мілітарний портал

Сьогодні відео з ліквідацією двох машин опублікував Dmitriy Müller.

Відео ліквідації:

Оновлення 17:10

Як повідомляють колеги з InformNapalm, є підстави казати, що було нанесено ураження не двом комплексам “ТОРН”, як зазначається у повідомленні до відео, а лише одному. А другою знищеною системою є також російська станція Р-330Ж «Житель».

По власним каналам перехоплення інформації волонтери зафіксували 29 червня, що ураження насправді відбулося, проте мова може йти про два різних комплекси. Один з яких насправді сучасний російський автоматизований мобільний комплекс радіоконтролю тактичного призначення “ТОРН-МД”, а другий – російська станція перешкод Р-330Ж «Житель». Обидві ці системи працують в зв’язці. “ТОРН”- веде розвідку, а “Житель” здійснює придушення. Тримати два комплекси “ТОРН” на одній позиції немає сенсу, це ще один факт на користь інсайдерських джерел InformNapalm.

Зазначимо, що ці технічні засоби є складними комплексами, якими можуть керувати виключно фахівці. Тому можна вважати, що крім ураження коштовних систем противника могли бути знищені і кадрові російські військовослужбовці.

Також волонтери InformNapalm провели геолокацію по вказаному відео і визначили точні координати знищення цих російських систем: 47°29’50.2″N 37°58’31.6″E.

Як пише автор відео, знищення ворожої системи відбулось у минулу суботу 29 червня 2019-го року. Окрім знищення дороговартісного обладнання відомо про ліквідацію двох бійців та 3 поранених.

Оскільки ця техніка доволі складна у користуванні, то цілком ймовірно, що втрати понесли не колабораційні збройні формування з українських громадян та росіян, які створила Росія на Донбасі, а безпосередньо російська армія.

Комплекс “Торн” призначений для пошуку, експрес-аналізу та реєстрації сигналів у діапазоні 1,5-3000 МГц, а також пеленгування та місцевизначення кутомірним методом їхніх джерел, що знаходяться на віддаленні до 70 км”. Зазначено, що дальність дії в УКХ-діапазоні сягає до 30 км, а у КХ-діапазоні — до 70 км.

Це не перша згадка про ці комплекси, так 10 лютого цього року під час здійснення планового спостереження БПЛА Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні виявив новітній російський комплекс радіоелектронної боротьби “Торн” на тимчасово окупованій території Донбасу в Новогригорівці поблизу Дебальцево.

В оперативному звіті СММ ОБСЄ зазначено:

“10 лютого БПЛА СММ малого радіуса дії виявив: 2 БМП-1 (з яких одна стояла у дворі житлового будинку) та 1 комплекс радіорозвідки “ТОРН” на шасі вантажівки (КАМАЗ), який стояв поблизу житлового будинку в Новогригорівці”.

Також впродовж минулого року СММ ОБСЄ декілька разів повідомляла про виявлення комплексу радіорозвідки “Торн” у цьому районі.

До цього у вересні 2015-го року волонтерами InformNapalm було виявлено цей комплекс в районі Донецького аеропорту ім. Прокоф’єва

 

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Війна на Донбасі Донбас ЗС Росії РЕБ Російська агресія