fbpx
На Одещині пройдуть випробування українських ракет

На Одещині пройдуть випробування українських ракет

«Нептун» Вільха КБ «ЛУЧ» Крилаті ракети Одеська область Протикорабельна ракета (ПКР) РСЗВ Степан Полторак

У найближчі дні на території Одеської області пройде черговий етап випробування вітчизняних ракетних систем. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак. Урядовець повідомив:

У найближчі дні в Одеській області будуть проведені випробування двох ракетних систем і ми сподіваємося, що ці випробування будуть вдалими, що підвищить можливості та ефективність Збройних Сил України щодо захисту морського узбережжя та сухопутної території

Зі слів міністра випливає, що мова може йти про комплекс крилатих протикорабельних ракет “Нептун” та ракет для реактивної системи залпового вогню “Вільха”. Обидві системи створюються Київським конструкторським бюро “ЛУЧ”.

Крайні випробування “Нептуна” відбувалися в грудні 2018 року. Тоді Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив про успіх. За його словами ракета влучила в ціль. Втім інформація про характер цілі була відсутня, ймовірно, мова йшла про влучання ракети у визначений квадрат акваторії, а не мішень.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: СТАЛО ВІДОМО ЯК ВИГЛЯДАТИМЕ СУХОПУТНА ВЕРСІЯ “НЕПТУНА”

У грудні також стало відомо про початок серійного виробництва ракет “Вільха” для потреб Збройних сил України. Керівник ККБ “ЛУЧ” Олег Коростельов тоді заявив про постачання до складу ЗСУ перших комплексів вже в 2019 році. Водночас, під час передачі озброєння армії в березні, Президент України Петро Порошенко згадав про модернізований варіант ракетного комплексу – «Вільха-М», який імовірно матиме більшу дальність.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


«Нептун» Вільха КБ «ЛУЧ» Крилаті ракети Одеська область Протикорабельна ракета (ПКР) РСЗВ Степан Полторак