Чилі хоче закупити норвезькі ЗРК NASAMS

Чилі хоче закупити норвезькі ЗРК NASAMS

Закупівля озброєння ЗРК NASAMS Чилі

Чилі хоче приєднався до Фінляндії й ряду інших країн що  користуються норвезьких ЗРК NASAMS (Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) для своєї системи ППО. Представники цієї країни були особливо захоплені високою надійністю комплексу.

Норвегія розробила цю систему на початку 1990-х років, розгорнувши перші пускові установки й радари в 1995 році. У системі використовується американська зенітна ракета AMRAAM, розроблена на базі КР повітряного бою середньої дальності. На пусковій установці встановлено шість ракет. Маса ЗКР становить 159 кг, дальність стрільби 30 км, висота ураження до 21 км (з можливістю виявляти цілі на дальності до 50-70 км).

Основною особливістю цієї ракети є наявність сучасної системи наведення, ціна якої становить дві третини від загальної вартості ракети в 400 тис. дол США. Випробування показали, що ці ЗКР можуть успішно збивати крилаті ракети. Чилійські експерти дійшли висновку, що вибір NASAMS є найкращим розв’язком для ППО країни, тому що США постійно займаються модернізацією цих ракет. У цей час ЗРК цього типу є на озброєнні ППО Іспанії, Нідерландів, Фінляндії й США.

Strategy Page

Закупівля озброєння ЗРК NASAMS Чилі