Наступ сил опозиції в Сирії – хроніка подій за 11 червня

Наступ сил опозиції в Сирії – хроніка подій за 11 червня

Близький Схід

Туреччина: В помсту за смерть одного турецького солдата і поранення кількох інших з боку Сирійської демократичної армії турки на короткий час вчора обстріляли кілька населених пунктів навколо Телль-Ріфату на півночі Алеппо. Повідомлень про жертви не надходило.
І вже сьогодні повідомляють, що в результаті артилерійського обстрілу турецьких військ в районі Телль-Ріфату є безліч жертв серед бойовиків курдських Загонів народної самооборони.

Активізація курдів почалася після повернення русні в місто Телль Ріфат. Їх патрулі по вулицях міста стали нормою.

Сирійські Демократичні Сили: Голова економічного і сільськогосподарського департаментів курдської адміністрації Салман Баруд заявив, що пожежі спалили сотні гектарів пшениці в районі міста аль-Кахтані і закликав міжнародну коаліцію втрутитися і допомогти з гасінням пожеж.


Пожежі розпочалися після навмисних підпалів прихильниками ІДІЛ і розповсюдилися завдяки аномальній спеці.

Ще ісламісти активували свої напади. Під час чергової атаки блок-посту СДС в провінції Дейр Ез Зор, ісламісти застосували СВП, а потім на 5-ти пікапах намагалися здійснити стрімку атаку. Напад повністю зазнав невдачі, черговий бойовий літак Коаліції знищив сили нападників.

СДС зосереджує ще більше підкріплень та техніки на своїх базах на річці Євфрат в Дейр Ез Зор напроти іранських найманців.

Залісся: Нарешті стало все ясно про причини невдач асадитів в Ідлібі. Військові аналітики доводять, що кремль фактично керує бойовими діями в Ідлібі з бази Хмеймім від імені сирійського режиму.

Під час наступу русня підганає своїх підлеглих дезою про взяття об`єктів нападу. Прям як під Дебальцево.

Ху@ло планує почати поставку S-400 Туреччині в липні. Ну-ну.

Великий Ідліб: Сили режиму Асада провели кілька атак на Тель-Малах, але повстанці продовжують утримувати позиції.

Те само і в Джубейні, який все ще під контролем повстанців. Так що операцію повстанців вже не можна рахувати простим рейдом. Шосту добу сили режими не в змозі відновити положення. Мало того, повстанці періодично відновлюють атаки. На відео, як асадити хоробро тікають.

Не виключено, що режим дійсно немає достатньої кількості вільних сил. Хоча в зону боїв були перекинуті сили республіканської гвардії, проте вочевидь, в рядах асадівських лоялістів міг відбутися розкол. І проіранські фракції не приймають участі в операції, яку проводять під егідою Хмейміму.

Лише за позавчора, згідно данним оприлюдненим опозицією, більше 75 загиблих сил режиму на фронтах Хами і Латтакії. Вчора ще 40. Вочевидь протистояння на півночі Хама виходить в стан виснаження.

За словами одного з командирів загонів повстанців капітана Абдула Салама Абдула Раззака, вони застосували поки що лише 30% своїх військ і менше 30% техніки.

Режим асада в період з 2 травня по 9 червня 2019 року втратив більше 540 бойовиків загиблими, більше 800 пораненими, більше 30 танків та більше 50 БМП і технічок.

А окрема статистика за час наступу на інфографіці.

І 200-й генерал САА.

Для того щоб підняти бойовий дух своїх підлеглих, режим почав страчувати бійців, які біжать з поля бою в північно-західній Хамі. Після цієї новини, фактичне командування русні над сирійцями не підляшає сумніву.

Для того, щоб відкосити від відправлення на північ Хама сирійські солдати несуть хабарі своїм командирам. На сьогоді ця такса становить 500 000 сирійських фунтів (858 євро).

Інтенсивні повітряні і артилерійські бомбардування з боку режиму і російських сил завдають ударів по більшості сіл і міст на півночі Хама і на півдні Ідлібу, що призводить до серйозних руйнувань, загибелі та переміщенню населення.

Відразу після удару.

В результаті повітряних бомбардувань міста Маар Шурін загинули 2 мирних жителя та 47 отримали поранення.

В результаті авіаударів по селі Джабала на півдні Ідлібу загинули 13 мирних жителів, у тому числі 5 дітей та 2 жінки.

Опозиція стріляє у відповідь.

На сьогодні стрілецькі бої відбувалися на лінії аль-Кабані на півночі Латакії між бійцями Тахрір Аль-Шам і проурядовими військами, на тлі інтенсивного обстрілу в цьому районі. Асадити знов зазанали суттєвих втрат.

Сирія: Іділівці провели напад на позиції проурядових військ в пустельному місті Аль-Курія на сході Дейр Ез Зор.
Ще сьогодні в результаті нападу бойовиків ІДІЛ на штаб іранського КВІР біля Айн-Алі в районі міста Курія на сході Дейр Ез Зор, гримлять вибухи, йдуть зіткнення.

Далі буде…

Близький Схід