fbpx
НАТО вислало з Брюсселя двох російських дипломатів-шпигунів

НАТО вислало з Брюсселя двох російських дипломатів-шпигунів

Бельгія Контррозвідка НАТО Розвідка Росія Світ Шпигунство

Двох російських дипломатів вислано з Брюсселя. Один з дипломатів, висланих НАТО, – син постійного представника Росії при Євросоюзі Володимира Чижова. Ім`я другого співробітника не уточнюється. Обидва дипломати працювали в російській місії при НАТО в Брюсселі. Керівництво Північноатлантичного альянсу вирішило вислати росіян після найбільшого шпигунського скандалу, в якому був замішаний високопоставлений естонський чиновник Херманн Сімм. Він, як стверджують в альянсі, передавав секретну інформацію до Росії. Сімма заарештували восени минулого року. Він розробляв системи захисту інформації по лінії НАТО і Євросоюзу і за деякими даними Москва завдяки йому дістала доступ до кодів натовської шифрувальної системи.

Сімм на батьківщині одержав 12 з половиною років в`язниці. Ця історія викликала такий гучний скандал, що НАТО вирішило жорстко відповісти. Хоч ні Чижов, ні другий дипломат ніяк не були пов`язані з Сіммом. Інформацію оприлюднила британська газета Файненшл Таймс з посиланням на свої джерела. Російське постійне представництво при НАТО інцидент не коментує.

Тим часом Росія і Польща без розголосу обмінялися висилкою декількох військових дипломатів. Як стало відомо з інформованих джерел, на прохання польської сторони з посольства РФ у Варшаві були вислані два співробітники апарату військового аташе. У відповідь Росію, “за встановленою практикою на основі взаємності”, залишили два співробітники апарату військового аташе посольства Польщі в Москві, відзначили джерела.

“Висилка військових дипломатів пройшла тихо, без розголосу й оголошення їх персонами грата”, – повідомило одне з джерел. За його словами, “польська сторона зацікавлена в нормалізації відносин з Росією і тому не стала роздувати скандал”. Інцидент відбувся наприкінці минулого року. За інформацією джерел, вакантні місця в польському посольстві в Москві дотепер залишаються незаповненими.

Джерело -УНІАН, Українська Правда

Бельгія Контррозвідка НАТО Розвідка Росія Світ Шпигунство