fbpx
Невеликий огляд техніки параду. Частина 3 – Ракетна техніка й РЗСВ

Невеликий огляд техніки параду. Частина 3 – Ракетна техніка й РЗСВ

Парад до Дня Незалежності

Ракетна техніка і ракетні системи залпового вогню були представлені, як зразками, які добре зарекомендували себе в боях, так і новітні розробки українського ОПК.

В Параді брали участь нові 122 мм ракетні системи залпового вогню «Верба». Ця система використовує 40 направляючих 122 мм ракет «Град» на новій базі автомобіля КрАЗ. Важливим у цій системі є те, що вона має спеціальну транспортно-заряджальну машину, яка скорочує час перезаряджання «Верби» у рази.

А також, нові системи наведення, зв’язку, яка підвищує влучність та швидкість відкриття вогню. Суттєве поліпшення бойових властивостей у порівнянні зі старим перевіреним боями «Градом».

Також Хрещатиком пройшли 220 мм ракетні системи залпового вогню «Ураган». Вони добре себе зарекомендували в боях. І для них уже готується потужна модернізація: нова база підвищить надійність та прохідність, системи управління, наведення підвищить швидкість реакції. Систему оснастять новими високоточними ракетами, як це зроблено з «Вільхою» – модернізацією 300-мм реактивною системою «Смерч»

Протягом декількох років намагання України створити високоточний боєприпас для “Смерча” викликали посмішки та сміх. Але, “Вільха” створена: точність влучання підвищена в рази на дальності у 80 км, у порівнянні з РЗСВ «Смерч» на базі, якої розроблялась «Вільха». Викликають сумніви дані про дальність системи (заявлено 120 км), але 80 км – це теж дуже потужно. Кожна ракета вагою у понад 1200 кг наводиться індивідуально, що теж було недосяжно у «Смерча». А також кількість вироблених боєприпасів. Але, вже не викликає сумнів, що виробництво ведеться. Анонсовано з часом розробка нової ходової частини.

Але, найбільшою новинкою Параду став показ пускової установки новітнього оперативно-тактичного комплексу «Грім-2»/«Сапсан» здатного вражати цілі на відстані до 500 км високоточними балістичничними ракетами масою до 5 т із бойовою частиною масою до 500 кг. Ще в 2006-у році БК «Південне» запропонувало проект багатофункціонального ракетного комплексу «Сапсан», який повинен був включати в себе власне оперативно-тактичний ракетний комплекс, комплекс крилатих ракет, зенітно-ракетні комплекси малої та середньої дальності, систему залпового вогню. Попри деякі напрацювання проект так і не було втілено в металі через недофінансування. У 2013-у році роботи на «Сапсаном», взагалі, було закрито.

Після початку російської агресії роботи було відновлено. Цього разу на гроші інозамовника. Вже в 2016-у році на дорогах було помічено ходовий макет шасі комплексу. А в кінці 2017-го року відео від КБ «Південне» продемонструвало вже готовий зразок пускової установки частини цього комплексу, а власне, оперативно-тактичної ракетної системи «Грім-2». І ось, на Параді всі змогли побачити пускову в усій красі! Швидкість розробки та ступінь готовності вражають: минулого року було також поінформовано про випробування двигунів до ракети Павлоградським хімічним заводом. Проведення державних випробувань «Вільхи» та точність, з якою вона вражає цілі дає впевненість у тому, що проект «Грім-2» має всі шанси вийти на випробування через пару років. Плюсом розробки «Грому-2» є те, що розробка ведеться за гроші інозамовника. На базі цієї розробки створення ОТРК для потреб ЗСУ буде вирішено з мінімальними витратами грошей і часу. А напрацювання по іншим елементам комплексу «Сапсан» дають надію на швидку їх появу в металі.

Парад до Дня Незалежності