fbpx
18 вертолітний загін евакуювали з пункту дислокації у ДР Конго

18 вертолітний загін евакуювали з пункту дислокації у ДР Конго

18 окремий вертолітний загін Африка ДР Конго Миротворча місія Світ Україна

Командуванням загону було прийнято рішення про евакуацію особового складу, озброєння та військової техніки у безпечне місце.

Про це на своїй Fecebook-сторінці повідомляє Помічник командира 18 окремого вертолітного загону по зв’язках зі ЗМІ Юрій Кульпа.

У повідомленні йдеться, що 22 травня, близько 19 години в місті Гома, що в Демократичній Республіці Конго розпочалось виверження вулкану Ньїрагонго. Командуванням українських миротворців було прийнято рішення евакуювати підрозділ і його наявну військову техніку та озброєння у безпечне місце.

Під час переміщення особовий склад діяв згідно з планом евакуації затвердженим вищим керівництвом ЗСУ. На даний час військовослужбовці у повному складі повернулися до базового табору, та знаходяться в режимі чергування та очікують вказівок на випадок повторної евакуації.

Юрій Кульпа зазначає, що востаннє вулкан Ньїрагонго вибухнув у 2002 році, тоді загинуло 250 людей  і 120 000 осіб залишилися без даху над головою після того, як лава накрила місто Гому.

Нагадаємо, що у листопаді минулого року, український гелікоптер Мі-8 зі складу миротворчого контингенту в ДР Конго здійснив посадку на кратер цього діючого вулкана Ньямлагіра.

Вулканологи у кратері діючого вулкана Ньямлагіра повертаються на борт українського Мі-8

Посадка була необхідна для забезпечення висадки групи вулканологів на кратер діючого вулкана.

Періодичне ретельне вивчення вулкану, з проведенням тестів та аналізів, дозволяє передбачити наступне виверження, а також знизити ймовірні ризики для місцевого населення.

Вулканологи у кратері діючого вулкана Ньямлагіра

По закінченню проведених вулканологами досліджень, екіпаж Мі-8 успішно повернувся до базового табору, завершивши ще одне завдання Місії ООН.

Ротація українського миротворчого контингенту відбулась наприкінці вересня 2020 року, коли до Демократичної Республіки Конго відправилось 250 військовослужбовців ЗС України.

Вертольоти Мі-8 для контингенту ЗСУ у ДР Конго. Вересень 2020. Фото: ЗСУ

Це стало 12-ю ротацією українського миротворчого контингенту у цій африканській країні.

18 окремий вертолітний загін з 2012 року виконує завдання у складі Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго. Основні завдання національного контингенту: транспортні перевезення, вогнева підтримки наземних сил, повітряне супроводження військ сил. Місії стримування (демонстрація сили), розвідки та спостереження, пошуково-рятувальні операції.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


18 окремий вертолітний загін Африка ДР Конго Миротворча місія Світ Україна