fbpx
45 артилерійська бригада отримала САУ Archer

45 артилерійська бригада отримала САУ Archer

45 ОАБр Артилерія Європа САУ САУ "Archer" Світ Україна

Бійці 45 артилерійської бригади показали передану Швецією самохідну артилерійську установку Archer.

Кадри з новою гаубицею опублікував Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський.

Для відзначення дня ракетних військ та артилерії українські військові опублікували відео на якому продемонстрували одну з переданих шведських самохідних установок Archer.

Українські Archer оснащені спеціальним камуфляжем Barracuda, однак на них відсутня дистанційно керована кулеметна турель. Судячи з кадрів, колісні гаубиці вже знаходяться на передовій та виконують бойові завдання.

Бійці 45 ОАБр поряд з САУ Archer, листопад 2023 року. Фото: Олександр Сирський.

На початку російського вторгнення 45 ОАБр була озброєна кількома дивізіонами буксованих 152-мм гаубиць “Мста-Б”, “Гиацинт-Б”, а також Д-20.

Втім, зі зростанням дефіциту 152-мм боєприпасів та виходом з ладу старих радянських систем їх поступово замінили західні 155-мм гаубиці FH70 та М777.

Тепер на озброєння  бригади, окрім буксованих установок, надійшла також і самохідна артилерія. Україна могла отримати дивізіон партію із восьми “Арчерів”.

Archer

САУ Archer – це шведська 155-мм самохідна артилерійська установка, розроблена компанією BAE Systems Bofors. Поставки цієї техніки до шведської армії розпочалися лише в 2013 році.

Артилерійська частина самохідної гаубиці повністю автоматизована, її основа – 155-мм гармата FH 77B із довжиною ствола у 55 калібри. Автомат заряджання дозволяє випускати 6 снарядів за 30 секунд по різних траєкторіях.

Артилерійський комплекс може вести вогонь усією номенклатурою боєприпасів стандарту НАТО включно з боєприпасами BONUS та коригованими снарядами M982 Excalibur, що стоять на озброєнні Великої Британії.

Максимальна дальність стрільби складає 30 км звичайним снарядом (HE), 40 км — активно-реактивним снарядом (HE ER) та 60 км — коригованим снарядом Excalibur.

Самохідна гаубиця побудована на модифікованому шасі всюдихідного самоскида Volvo A30D з колісною формулою 6×6. ЇЇ бойове та моторне відділення броньовані, кабіна захищена від куль стрілецького озброєння та уламків.

45 ОАБр Артилерія Європа САУ САУ "Archer" Світ Україна