fbpx
Афганці розповідають про страти, примусові «шлюби» в районах, де панують таліби

Афганці розповідають про страти, примусові «шлюби» в районах, де панують таліби

Азія Афганістан Світ Талібан

Не зважаючи на публічні обіцянки лідерів «Талібану» бути великодушними у разі перемоги, запевнивши урядовців, війська та народ Афганістану, що їм немає чого боятися, ці слова залишаються порожніми, а самі таліби впроваджують середньовічні правила та звірства.

Про це пише The Wall Street Journal.

Тисячі афганців разом зі своїми сім’ями, які вже постраждали або які побоюються насильства від талібів, прямують до Кабулу з надією уберегтися від страждань. The Wall Street Journal розповів декілька правдивих історій з життя цих простих афганців, які вже стали жертвами терору талібів.

Все більше афганців, які перемістилися до Кабулу та ті, які ще залишаються під владою талібів, стають свідками неспровокованих нападів на мирних жителів та розстрілів полонених солдатів. Крім того, за їхніми словами, командири талібів вимагали від громад передати незаміжніх жінок, щоб вони стали «дружинами» їхніх бойовиків, що є формою сексуального насильства.

Зрозуміло, що офіційні представники талібів заперечують страту афганських військових, які здалися, політичних в’язнів та примушення жінок вступати в шлюб. За їх словами, такі дії суперечать правилам ісламу та порушують культурні традиції. І це правда – іслам дійсно не вітає насильство, але це заважало талібам скоювати злочини ще 20 років тому, так само як і зараз.

Так, глава сімейства яке рятується в Кабулі, Абдул Резак Резає до нового приходу талібів проживав разом з родиною у селі в районі Малістан провінції Газні, що в центральному Афганістані. Мешканці цього села переважно хазарійці сповідують шиїтський іслам. У 1990 -х роках хазарійці чинили жорсткий опір спробам талібів захопити країну, а згодом зіткнулися з постійними переслідуваннями з їх боку.

І це сталося знов. Таліби без пояснення причин важко поранили молоду жінку. Терористи вистрелили жінці у живіт, коли дочка Абдула Резак Резає – 40-ка річна Вазір Назарі, яка була свекрухою цієї жінки кинулася тій на допомогу. І таліб вдарив Вазір в обличчя, а потім вистрелив ій в голову. Куля потрапила у праву скроню і вийшла з лівого ока.

Абдул Резак Резає зробив 10-годинну подорож ґрунтовими дорогами до лікарні в сусідньому районі, яка все ще перебувала в руках уряду. А через одинадцять днів військовий гелікоптер доставив Вазір Назарі до Кабулу. Пан Резає сказав, що вона зазнала серйозних пошкоджень мозку, більше не бачить і майже не рухається.

В іншому селі хазарійців в цьому районі Пааї –Джулга, керівники громад, включаючи директора жіночої середньої школи Бабу Алі Рахмані, пішли до місцевого командира талібів, відомого як Мавлаві Мосафір. І той запевнив селян, що у талібів немає проблем із шиїтським селом і що мешканці можуть продовжувати свій звичний спосіб життя, сказав син пана Рахмані, Шаріф.

Однак, через кілька днів, коли афганська армія намагалася відбити село в талібів, терористи вчинили насильницькі дії проти його жителів. Так, вони застрелили директора школи Бабу Алі Рахмані прямо на вулиці, коли той просто вийшов у двір. Таліб вистрелив йому тричі в тулуб і один раз у шию.
26 -річний Шаріф Рахмані з тих пір втік до Кабулу зі своїми двома дорослими сестрами та залишається у родичів. В селі залишилися його мати та троє молодших братів і сестер, ще діти. “Моя мати сказала, що їй більше нічого втрачати, тому вона залишилася”, – сказав він.

За оцінками, 2200 сімей переважно хазарійців з Малістану втекли до Кабулу з часів приходу талібів, повідомив Халигдад Фітрат, лідер громади в цьому районі.

Незалежна комісія з прав людини в Афганістані повідомляє, що щонайменше 27 мирних жителів загинули в Малістані після захоплення талібів, ще 10 отримали поранення.

Після запеклих боїв між урядовими силами та бойовиками “Талібану” в південно-західній провінції Німроз на минулому тижні, таліби стратили десяток полонених солдатів. За словами місцевих мешканців, які пізніше забрали тіла для поховання, одному з в’язнів вибили очі, а іншому відрізали вуха.

Голова Незалежної комісії з прав людини в Афганістані Шахарзад Акбар заявив, що з’являється все більше і більше доказів страти полонених солдатів по всій країні. “Існує абсолютна зневага до міжнародного гуманітарного права”, – сказала пані Акбар. “Я найбільше побоююся, що це стане шаблоном, який буде постійно повторюватися”.

Згідно з розслідуванням Human Rights Watch, у місті Спін-Болдак, на південному кордоні Афганістану з Пакистаном, в середині липня таліби стратили 44 людини.

Загиблі були прихильниками родини, яка контролювала прикордонний перехід і керувала провладною міліцією, повідомляє правозахисна група. На відео, опублікованих проталібськими джерелами у соцмережах, видно, як боєць із кулеметом стріляє у ув’язнених уздовж дороги.

Далі, у багатьох нещодавно підкорених районах “Талібан” ввів жорсткі обмеження на рух жінок, не дозволяючи їм виходити з дому без родичів чоловічої статі та зобов’язуючи їх носити паранджу, кажуть місцеві жителі, повідомляючи про таке по телефону. Чоловікам таліби наказують ходити до мечеті на молитву п’ять разів на день.

І вже сьогодні, бойовики «Талібану» у захопленому Гераті заборонили вчитися і відправили до дому жінок, які відвідували місцевий університет. На цьому тижні Організація Об’єднаних Націй попередила, що отримує глибоко тривожні повідомлення про порушення прав людини в Афганістані.

“Перешкоджання можливості жінки виходити з дому без супроводу чоловіків також неминуче призводить до каскаду інших порушень жінки”, – сказала Мішель Башелет, Верховний комісар ООН з прав людини.

Після того, як повстанці наприкінці червня захопили район Рустак у північній провінції Тахар, старший місцевий діяч талібів звернувся до мешканців під час молитви у п’ятницю. За словами одного з місцевих жителів, усі дівчата віком від 15 років та вдови віком до 40 років повинні бути одружені з бойовиками «Талібану».

Експерти кажуть, що відкрито заявлений попит на жінок у талібів свідчить про те, що таліби стали ще більш екстремістським, ніж тоді, коли їхній режим був при владі у 1990 -х роках. Ця практика наслідує досвід “Ісламської держави”, яка масово нав’язувала сексуальне рабство жінкам у Сирії та Іраку.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Азія Афганістан Світ Талібан