fbpx
Американо-українська Firefly випробувала ракету Alpha

Американо-українська Firefly випробувала ракету Alpha

Firefly Aerospace Випробування Космос Ракетобудування Світ США

Американо-українська компанія Firefly Aerospace випробувала космічну ракету Alpha.

Про це інформує Мілітарний.

Вчора, 19 серпня на базі Космічних сил США Ванденберг в Каліфорнії приватна компанія Firefly Aerospace провела успішне статичне випробування у вигляді «пропалювання» двигуна космічної ракети легкого класу Alpha, повідомляє LIGA.net.

Статичне випробування, під час якого увімкнули двигуни повністю заправленої та встановленої на стартовому майданчику ракети Alpha, тривало близько 15 секунд.

Я дуже радий, що компанія, в яку я повірив в 2017 році, успішно провела цей передпусковий тест. Тепер ми виходимо на фінальну стадію підготовки до запуску ракети, і відібрані в рамках програми популяризації точних наук проекти досягнутий космосу, – сказав власник компанії Максим Поляков.

Перший старт ракети заплановано на 2 вересня. Перша місія називатиметься DREAM («Мрія»).

Firefly Aerospace (спочатку – Firefly Space Systems) – створена у 2014 році в Техасі (США) приватна американська компанія, яка веде розробку сімейства РН легкого класу нового покоління. Компанію у 2017 році перезапустив українець Максим Поляков, додавши її до складу Noosphere Ventures.

Офіси компанії розташовані в американському Остіні та українському Дніпрі. Основне виробництво вузлів ракети зосереджено в штаті Техас, однак частково обладнання розробляється і в Україні.

Ракета Firefly Alpha призначена для виведення до 1 тис. кг корисного вантажу на низьку орбіту Землі, ціна кожного запуску становитиме $15 млн.

Нині Firefly зосереджена на тому, щоб вийти на орбіту, але Поляков сказав, що глобальне бачення полягає в тому, щоб бути космічною компанією, яка займається всім спектром роботи в космосі: від створення супутників, до виведення їх на орбіту й аналізу отриманих даних.

Ракета від Firefly Aerospace

Окрім ракет Alpha і Beta, Firefly Aerospace працює над створенням орбітального транспортного засобу (OTV) – відомого, як космічний буксир, для доставки супутників із ракети на певну орбіту – й місячного посадкового модуля під назвою Genesis для NASA.

Окрім того, ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» (ПІВДЕНМАШ) 10 серпня відправило замовнику габаритно-стикувальний макет першого ступеню ракети-носія середнього класу Beta, за контрактом з компанією Firefly Aerospace.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Firefly Aerospace Випробування Космос Ракетобудування Світ США