fbpx
Армія Британії отримає «Boxer»

Армія Британії отримає «Boxer»

Boxer Бронетехніка БТР Велика Британія Закупівлі

Армія Великої Британії отримає 500 бойових машин «Boxer» MIVs 8×8 (Mechanised Infantry Vehicles) в рамках контракту.

Про це повідомляє Ukrainian Military Pages з посиланням на OCCAR 

Угода загальною вартістю у 2,8 млрд фунтів стерлінгів була оголошена 5 листопада.

Серед модифікацій які будуть отримані – бронетранспортери, командирські машини, медичні та спеціалізовані машини.

Вироблятиме «Боксери» консорціум Artec, що належить Krauss-Maffei Wegmann (KMW), Rheinmetall, BAE Systems, Thales UK, Raytheon, Rolls-Royce і Pearson Engineering. Перший етап серійного виробництва буде налагоджено на лініях KMW та Rheinmetall у Німеччині, а після відповідної підготовки виробництво організують й на території Сполученого Королівства.

Boxer MIV

Об’єднання Artec, що належить Rheinmetall і KMW, з британськими компаніями, було умовою приєднання (повернення) Сполученого Королівства до програми «Боксер», яке отримало гарантії, що 100% остаточного збирання ББМ відбуватиметься у Великій Британії.

Перші випробування машин для британської армії заплановані на червень 2022 року, а у листопаді 2022-го очікується перша серійна машина. Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що перші підрозділи британської армії отримають «Боксери» у 2023 році.

Нагадаємо, що про наміри Міністерства оборони Великої Британії повернутись до програми розробки БТР Boxer MIV (Boxer mechanised infantry vehicle) стало відомо у квітні 2018-го року.

Також у серпні 2018-го року прем’єр-міністр Австралії Малкольм Тьорбул та керівник компанії Rheinmetall Defense Australia підписали контракт на поставку бойових машин Boxer для потреб австралійської армії.

Загальна вартість контракту – 2,4 млрд доларів США (3,3 млрд австралійських доларів), за яким впродовж 2019-2026 років для потреб Збройних Сил Австралії буде поставлено 211 бойових машин в різних модифікаціях Boxer. 133 бронетранспортери будуть поставлятись з бойовими модулями LANCE, що озброєнні 30-мм гарматою Mauser Mk.30-2 та ПТРК Spike LR2.

Окрім того бойові машини Boxer виготовляються в інтересах литовської армії. Минулого року консорціумом ARTEC передав перші дві бойові машини GTK Boxer для литовської армії.

Загалом за умовами контракту передбачається виготовлення для потреб Збройних Сил Литви 88 БТР Boxer у різних конфігураціях, поставки очікуються впродовж 2019-2021 роках. Вартість угоди – 385,6 млн євро.

Навчальна бойова машина на шасі БТР Boxer

Boxer – це німецько-голландський багатоцільовий бронетранспортер з колісною формулою 8х8 з модульною конструкцією, яка дозволяє розміщувати різноманітне озброєння включно з автоматичним гарматами та протитанковими ракетами. Також на базі бронетранспортера виготовляються медичні машини, мобільні командно-штабні машини та інше. З корисним навантаженням БТР важить 36,5 тонн та здатен розвивати швидкість до 103 км/годину. Має додаткове композитне бронювання.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Boxer Бронетехніка БТР Велика Британія Закупівлі