fbpx
Артилеристи отримали екрани-сітки проти ударів БПЛА

Артилеристи отримали екрани-сітки проти ударів БПЛА

55 артбригада ЗСУ M777 Артилерія БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Україна

Українські розрахунки американських гаубиць М777 почали використовувати спеціальні захисні сітки.

Ці екрани-сітки, які розгортаються над гаубицею, призначені для перехоплення баражуючих боєприпасів або вибухових речовин, які скидаються з безпілотників.

Кром Пьер, який оприлюднив фотографії з цими екранами-сітками, розповів, що вони використовуються на Бахмутському напрямку.

Зокрема ці сітки отримали артилеристи 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ».

Артилеристи 55-ї бригади встановлюють захисну сітку над позицією гаубиці М777. Грудень 2022. Україна, Бахмутський напрямок. Фото: Кром Пьер

Повідомляється, що в сітці використовують міцний капроновий шнур та сталевий дріт.

«ВОГ-17 витримає точно, але ж росіяни кидають гранати Ф-1. Ф-1 сітка точно не пропустить, площа велика у неї. Ну і так, краще ніж нічого», – розповідають військові.

Артилеристи 55-ї бригади встановили захисну сітку над позицією гаубиці М777. Грудень 2022. Україна, Бахмутський напрямок. Фото: Кром Пьер

У ході російсько-української війни активну роль відіграють безпілотники, які переробляють для скидання різних вибухових речовин.

Найчастіше на позиції скидають гранати, які переробляють під авіаційні боєприпаси.

Також сторони застосовують баражуючі боєприпаси («дрони-камікадзе»), які мають інтегровану бойову частину, яка спрацьовує при влучанні у ціль.

Скидання ВОГ-17 з БПЛА

Росія активно застосовує проти української артилерії баражуючі боєприпаси «ZALA ЛАНЦЕТ». Комплекс «ZALA ЛАНЦЕТ» здатний уражати цілі у радіусі до 40 км.

Нещодавно трапився інцидент, коли маскувальна сітка над українським танком Т-72 врятувала його від російського БПЛА «ZALA ЛАНЦЕТ».

На кадрах зафіксовані уламки одного «Ланцета», який унаслідок атаки зачепився за маскувальну сітку або гілки дерев і розвалився на дві частини. Дрон не здетонував і не зміг пошкодити український Т-72.

55 артбригада ЗСУ M777 Артилерія БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Україна