Австралійська компанія передала ЗСУ сім індустріальних 3D-принтерів WarpSPEE3D
Австралійська компанія Spee3D поставила Збройним силам України сім 3D-принтерів WarpSPEE3D, що друкують металом.
Про це повідомляє Forbes.
Підготовкою українських військових для роботи з принтерами проходила у польському селищі Ясонька, що біля міста Ряшів.
Повідомляється, що для підготовки було залучено трохи більше десяти військових.
Двотижневе навчання тривало по 12 годин на день. Серед українців були як кадрові військові так і нещодавно мобілізовані інженери.
«Існує велика різниця між тим, коли ви навчаєте когось для забезпечення готовності, і тим, коли ви навчаєте когось, коли б’ють військові барабани. Я вперше брав участь у навчанні адитивного виробництва, коли життя студентів було в буквальному сенсі під загрозою», – сказав Кріс Харріс, віце-президент з питань оборони компанії Spee3D.
Серед ключових співробітників компанії, що займалися підготовкою бійців був співзасновник Spee3D Стівен Каміллері.
Аудиторні та практичні заняття охоплювали все: від п’ятиступеневої теорії інженерного проектування та дев’ятиступеневого процесу управління ризиками до металургії та експлуатації самих принтерів.
Зазначається, що весь курс підготовки був перекладений українською мовою.
«Ці хлопці пройшли трирічний курс навчання за два тижні. Ми працювали над тим, щоб отримати максимальну віддачу від кожної години. Вони були такі допитливі і прагнули вчитися, а рівень запитань був справді дуже високий. Вони б працювали по 20 годин на день», – сказали в компанії.
Завдання принтерів полягає у швидкому виготовленні критично важливих деталей для ремонту різноманітної техніки.
Повідомляється, що кожен принтер коштує близько одного мільйона доларів. Вони є високомобільними завдяки розміщенню всього механізму у стандартному ISO-контейнері.
«Коли на бронетранспортері зламався шарнір, і 400-кілограмові двері не можуть залишатися відкритими, це проблема», – каже Калум Стюарт, який допомагав керувати польською навчальною програмою для Spee3D.
Харріс і Стюарт – це колишні військові, які мають досвід обслуговування обладнання та техніки, тому вони знають, з чим українські воїни зіткнуться в польових умовах.
На початку вересня “Мілітарний” повідомляв, що Сполучені Штати передали Україні промислові 3D принтери.
Технологія друку
Принтери Spee3D використовують метод металевого 3D-друку, який називається холодним адитивним виробництвом, що особливо підходить для використання в прифронтових умовах, оскільки не використовує лазери чи гази, як інші технології 3D-друку.
Замість того, щоб плавити метал, цей метод використовує кінетичну енергію для з’єднання металевих частинок у твердому стані для створення деталі.
WarpSpee3D також надзвичайно швидкий та енергоефективний. Він може створювати великі деталі діаметром до 1 метра або вагою до 40 кг з декількох металів.
Холодне напилення може також ремонтувати та покривати металеві деталі, по суті, розпилюючи та склеюючи метал на існуючу деталь, що також використовується для додавання додаткових форм або функцій.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.