fbpx
Австралія отримала перший патрульний безпілотник MQ-4C

Австралія отримала перший патрульний безпілотник MQ-4C

RQ-4 Global Hawk Австралія БпА (Безпілотні апарати) Королівські ПС Австралії Океанія Світ США

Королівські повітряні сили Австралії отримали перший патрульний безпілотник MQ-4C від компанії Northrop Grumman.

Про це повідомляє видання Janes.

Перший патрульний безпілотник MQ-4C (A57-001), який Австралія отримала від США приземлився на авіабазі Тіндал, яка стане його постійним місцем базування.

Безпілотник увійшов до складу 9-ї ескадрильї Королівських ПС Австралії та буде використовуватись у ролі морського патрульного безпілотника.

Насамперед він буде підтримувати протичовнову діяльність літаків P-8A Poseidon завдяки певному набору датчиків та систем, які дозволять здійснювати пошук підводних човнів.

Загалом Австралія планує отримати сім безпілотників цього типу, які допоможуть сформувати ефективне протичовнове та розвідувальне з’єднання, а саме 92 крило Королівських ПС Австралії.

Головною особливістю MQ-4C є використання міцніших частин фюзеляжу, оскільки безпілотник має діяти на низьких висотах над водою, де вірогідність удару птахів об фюзеляж значно вища, а ніж на висоті.

На сьогодні, в рамках посилення оборонного потенціалу, Австралія здійснює посилення протичовнового та розвідувального компонента власних повітряних сил.

Насамперед йдеться про закупівлю додаткової кількості патрульних літаків P-8A Poseidon, які складають основу протичовнових сил країни у кількості 14 одиниць.

Постачання шести MQ-4C Королівським повітряним силам Австралії планується здійснювати до кінця 2025 року, за цей час Австралія отримає усі сім безпілотників.

Раніше «Мілітарний» повідомляв, що Австралія схвалила закупівлю четвертого безпілотника MQ-4C Triton та модернізацію патрульних літаків P-8A Poseidon.

Окрім цього Австралія модернізує наявний патрульних літаків P-8A для покращення розвідувальних можливостей та обміну даними та управлінням безпілотниками MQ-4.

RQ-4 Global Hawk Австралія БпА (Безпілотні апарати) Королівські ПС Австралії Океанія Світ США