fbpx
Австралія підписала угоду зі США та Британією про атомні субмарини

Австралія підписала угоду зі США та Британією про атомні субмарини

Австралія Велика Британія Королівські ВМС Австралії Підводні човни Світ Співпраця США Флот

В рамках AUKUS, Австралія підписала угоду зі США та Великою Британією про атомні підводні човни.

Про це інформує Мілітарний.

Австралія офіційно запустила програму оснащення своїх військово-морських сил атомними підводними човнами у рамках нового оборонного альянсу AUKUS з Великою Британією та Сполученими Штатами, пише Mail Online.

У понеділок, 22 листопада, міністр оборони Пітер Даттон підписав офіційну угоду разом з тимчасовим повіреним у справах США Майклом Голдманом і Верховним комісаром Великої Британії Вікторією Тределл.

Договір передбачає обмін конфіденційною інформацією про ядерні силові установки між трьома країнами. Глава міноборони Даттон сказав, що підписання стало ключовою подією для нового безпекового союзу.

“Угода дозволить вперше в історії обмінюватися інформацією щодо ядерних систем для Австралії”, – сказав міністр журналістам у понеділок.

Угода є першим випадком, коли США та Велика Ббританія поділилися інформацією про ядерні технології з іншою країною.

“Це чудове досягнення і наступний крок у здійсненні підводних човнів та інших угод в рамках AUKUS, що дуже важливо, – наголосив Даттон.

Прем’єр-міністр Австралії, Скотт Моррісон підтвердив, що не дивлячись на підписану угоду, його країна все одно виконуватиме свої зобов’язання за договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

“Угода надасть австралійському персоналу механізм доступу до безцінного навчання та освіти від наших колег із США та Великої Британії”, – сказав Моррісон.

У вересні, цього року, з метою об’єднання та поглиблення оборонної співпраці в Індо-Тихоокеанському регіоні, США, Велика Британія та Австралія об’єдналися у безпековий блок під назвою AUKUS. Союзна угода була укладена на тлі погіршення відносин між Китаєм та Австралією. Пекін сприйняв новий безпековий альянс як загрозу своїм інтересам у регіоні.

Договір також передбачає, що країни обмінюватимуться даними кіберрозвідки, технологіями штучного інтелекту та іншими технічними напрацюваннями. Також в рамках оборонного альянсу AUKUS, збройні сили Австралії отримають крилаті ракети Tomahawk американського виробництва.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Австралія Велика Британія Королівські ВМС Австралії Підводні човни Світ Співпраця США Флот