fbpx
Бельгійський F-16 перехопив російські літаки над Балтією

Бельгійський F-16 перехопив російські літаки над Балтією

F-16 Авіація Балтія Бельгія Європа НАТО ПС Бельгії Світ Су-24

17 квітня винищувач F-16 повітряних сил Бельгії перехопив групу літаків ПКС Росії у Балтійському морі.

Про це повідомляє пресслужба НАТО.

Літаки Росії здійснювали маневрування поблизу американського ракетного есмінця USS Donald Cook, котрий знаходився у міжнародних водах поблизу Литви.

Бельгійський F-16 перебуває на авіабазі в місті Шауляй у Литві в рамках місії повітряної поліції НАТО у Балтії (Baltic Air Policing).

«Бельгійський F-16 провів професійне перехоплення та залишив місце супроводу, продемонструвавши, що НАТО залишається готовим, пильним і готовим реагувати на будь-яку потенційну загрозу.», – написали у пресслужбі НАТО

Відео перехоплення:

Колеги з MilitaryAviation.In.Ua звернули увагу, що російські бомбардувальники Су-24М, котрі перехоплював бельгійський винищувач, несли на собі керовані ракети Х-25 класу «повітря-земля».

Літаки НАТО періодично здійснюють перехоплення російських повітряних суден над Балтійським море, що здійснюють небезпечні маневрування або не відповідають на запити наземних повітряних служб.

Наприклад у листопаді 2018-го року бельгійський винищувач F-16 перехопив російські Су-27, коли ті проігнорували подібні запити.

Постійною базою місії повітряної поліції НАТО є база в Литві при міжнародному аеропорті в Шяуляй. Також з 2014 року літаки місії стали базуватися і на другий постійної бази Емарі в Естонії:

Авіабази НАТО в Балтії

Розпочалась місія у 2004 році зі вступом Литви, Латвії та Естонії до НАТО, зазвичай країни-учасники висилають на місію 4 літаки-винищувачі та 50-100 осіб наземного персоналу на час у 4 місяці. Два літаки знаходяться у бойовій готовності, два у резерві.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ monobank: 4441 1144 4179 6255

➡ PayPal [email protected]

➡Patreon https://www.patreon.com/milinua  

 


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: [email protected]

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


F-16 Авіація Балтія Бельгія Європа НАТО ПС Бельгії Світ Су-24