fbpx
Бельгія придбає 322 бронемашини JLTV

Бельгія придбає 322 бронемашини JLTV

JLTV Oshkosh Defence Автотехніка Бельгія Бронетехніка Європа Закупівлі Світ

Бельгія схвалила придбання для Збройних сил країни 322 легких броньованих машин JLTV за програмою Commando en Liaison Voertuigen (CLV).

Про це повідомляє Міністерство оборони Бельгії.

Бронемашини будуть з колісною формулою 4х4 виробництва американської корпорації Oshkosh. Вартість закупівлі складе 135 млн євро, початок поставок заплановано на 2023 рік.

З закуповуваних Бельгією 322 машин JLTV, 135 одиниць будуть оснащені придбаними у бельгійської компанії FN Herstal дистанційно керованими бойовими модулями FN DeFNder Light 7.62 з 7,62-мм кулеметом. Ще 20 машин будуть поставлені в медичному варіанті.

Програма CLV передбачає заміну в Збройних силах бронемашин Iveco LMV Lynx. Бельгія придбала 437 машин Iveco LMV за контрактом 2005 року, проте після 2010 року були виявлені тріщини в шасі, а потім і в самому бронюванні 120 експлуатованих машин Iveco LMV варіантів SPS і RPK.

Бронемашина IVECO LMV Lynx. Фото з відкритих джерел

Бронемашини Iveco LMV постійно критикувалися за трудомістке і дороге технічне обслуговування. В результаті, у 2016 році було прийнято рішення списати машини Iveco LMV до 2026 року, натомість придбавши нові машини цього класу за програмою CLV. Однак тепер вирішено залишити 90 машин Iveco LMV на озброєнні й після 2026 року.

JLTV

Автомобіль L-ATV (Light Combat Tactical All-Terrain Vehicle, легкий бойовий тактичний позашляховик) був розроблений компанією Oshkosh Defense у 2011 році на базі позашляховика Oshkosh M-ATV класу MRAP (mine resistant ambush protected, захищений від підриву й атак із засідок).

Пізніше виробник адаптував машину до умов тендера Joint Light Tactical Vehicles (JLTV), організованого Міноборони США для заміни застарілих Humvee.

У серпні 2015 року компанія Oshkosh Defense виграла тендер на заміну бронеавтомобілів в американській армії, а у вересні 2016 року стартувало виробництво нових машин.

Бронемашина JLTV. Фото з відкритих джерел

Oshkosh L-ATV (після перемоги в тендері ці машини називають JLTV) – бронеавтомобіль масою 6,4 т з адаптивною підвіскою, максимальний кліренс – 51 см.

Машина придатна для десантування на парашутних системах і перевезення по повітрю (в тому числі на зовнішніх підвісах вертольотів) і має базове бронювання, що захищає екіпаж від вогню стрілецької зброї середніх калібрів, а також від підриву мін і фугасів. При необхідності на автомобіль можна встановлювати додаткову навісну броню.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


JLTV Oshkosh Defence Автотехніка Бельгія Бронетехніка Європа Закупівлі Світ