fbpx
Бійці 112-ї бригади ТрО розповіли передісторію захоплення “танка-сарая”

Бійці 112-ї бригади ТрО розповіли передісторію захоплення “танка-сарая”

112-та бригада тероборони 22 ОМБр Втрати Росії Росія Т-62 Тероборона (ТрО) Трофеї Україна

Бійці 112-ї бригади Територіальної оборони розповіли передісторію захопленого 22-ю окремою механізованою бригадою «танка-сарая».

Історію оприлюднив проєкт DeepState.

Воїни 244-го батальйону, який прикомандирований до 5-ї окремої штурмової бригади, розповідають, що блукаючи вночі поблизу Кліщіївки, екіпаж Т-62 побачив М113 і подумавши, що то свої, поїхав за бронетранспортером.

Екіпаж М113 здивувався, що за ними ганяється ворожий танк, який може відкрити вогонь на ураження, тому вирішив сховатися у посадку.

«Танк-сарай» доїхав до посадки, і його механік-водій вийшов запитати, як проїхати до Кліщіївки. В цей час із бронетранспортера вийшли бойові медики 244-го батальйону «Тойота» та «Мокрий», які й взяли у полон механіка-водія.

Нагадаємо, що про захоплення цього танка й інших членів екіпажу воїнами 22-ї бригади «Мілітарний» розповідав 17 червня.

Група українських бійців забралася всередину «сараю», де їм у полон здався екіпаж цього танка.

«Сараї» на гусеницях

Росіяни почали наварювати на свої танки масивні металеві конструкції, які в народі прозвали «сараями», комбінуючи її зі станціями радіоелектронної боротьби.

Такий імпровізований додатковий захист покликаний захистити бойові машини від FPV-дронів, баражуючих боєприпасів та дронів-бомбардувальників.

Окрім очевидної переваги у захисті від дронів, такі «сараї» ускладнюють екіпажу огляд, що, відповідно, негативно позначається на ситуативній обізнаності та унеможливлює поворот башти.

Російський танк Т-72 з гага-надбудовою, Красногорівка, 25 квітня 2024 року. Фото: Сергій Стерненко.

Українські військові вже не раз уражали такі бойові машини. До прикладу, один такий гусеничний «сарай» був уражений, коли супротивник намагався взяти штурмом українські позиції біля населеного пункту Красногорівка.

Тоді російський танк очолював колону з кількох БМП, що йшла на прорив українських позицій. Однак, він підірвався на мінних загородженнях.

112-та бригада тероборони 22 ОМБр Втрати Росії Росія Т-62 Тероборона (ТрО) Трофеї Україна