fbpx
Білорусь на 25 років продовжила перебування двох військових об’єктів Росії в країні

Білорусь на 25 років продовжила перебування двох військових об’єктів Росії в країні

Білорусь Європа ЗС Росії Росія Світ Співпраця Сусіди

Білорусь на 25 років продовжила перебування на своїй території двох військових об’єктів Росії.

Про це інформує Мілітарний.

Угоди про розміщення на території Білорусі двох російських військових об’єктів – вузла зв’язку ВМФ Росії «Вилейка» в однойменному місті Вілейка та радіолокаційної станції «Волга» під Барановичами, продовжили на 25 років, пише «Європейська правда» з посиланням на російські ЗМІ.

20 жовтня міністри оборони Росії Сергєй Шойгу та Білорусі Віктор Хрєнін підписали документи про продовження термінів угод про розміщення цих двох об’єктів в країні.

Відповідні протоколи були опубліковані сьогодні у понеділок 8 листопада.

43-й вузол зв’язку Військово-морського флоту Росії «Вилейка» та радіолокаційна станція «Волга», що працює у складі російської системи попередження про ракетний напад, розташовані у Білорусі з 1995 року.

Радіолокаційна станція «Волга» призначена для виявлення, ідентифікації та відстежування балістичних ракет. Станція контролює території Західної Європи та райони патрулювання підводних човнів НАТО на півночі Атлантичного океану.

Вузол зв’язку «Вилейка» забезпечує зв’язок на наддовгих хвилях Головного штабу ВМФ Росії з атомними підводними човнами, які перебувають в різних частинах світу, а також проводить радіотехнічну розвідку, радіоелектронну боротьбу і працює в інтересах інших видів збройних сил країни-агресора.

Окрім того, у Білорусі з 1999 року функціонує регіональне російсько-білоруське угруповання військ.

Нагадуємо, що 9 вересня, Росія відправила винищувачі Су-30 в західну Білорусь для виконання спільних місій та патрулювання кордонів двох країн.


Російські військові об’єкти у Білорусі


Також наприкінці серпня, до Білорусі прибули підрозділи зенітних ракетних військ Росії для створення спільного центру підготовки військово-повітряних сил та військ протиповітряної оборони. Навесні, цього року, Олександр Лукашенко запропонував авіабази Білорусі для російських літаків для спільного використання. За словами білоруського очільника, це «викликано діями НАТО, що відправляють військові літаки Альянсу до кордонів країни».


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Білорусь Європа ЗС Росії Росія Світ Співпраця Сусіди