fbpx
Білорусь створить оперативне командування на кордоні з Україною

Білорусь створить оперативне командування на кордоні з Україною

Білорусь Європа Світ Сусіди

Лукашенко розпорядився створити оперативне командування збройних сил Білорусі на південному напрямку.

Про це йдеться у повідомленні Олександра Лукашенка.

Мотиви такого рішення Лукашенко пояснив нібито загрозою з боку України.

За його словами, окрім фронтів з боку Литви та Польщі, відкрився новий напрямок – південний.

«Міністр оборони нам запропонував створити нове командування на південному напрямку. Це було ще минулого року…. Але тепер треба негайно створювати цей оперативний напрямок, разом західним, північно-західним буде і південне крило», – заявив Лукашенко.

Лукашенко зазначив, що вже зараз треба відправляти нові підрозділи до південного кордону, не чекаючи створення нового оперативного командування, щоб білоруські війська отримували досвід.

Нагадаємо, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

Білорусь офіційно спростовувала свою участь у війні проти України, але Олександр Лукашенко визнавав, що дозволив РФ скористатися своєю військовою інфраструктурою, щоб завдати удару по Україні.

На початку травня було встановлено, що з території Республіки Білорусь було запущено щонайменше 631 ракету по території України.

"Искандер". Ілюстративне фото від ЗМІ РФ

29 квітня лідерка об’єднаної білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала Сполучені Штати запровадити проти режиму Олександра Лукашенка настільки ж суворі санкції, як і проти Росії через її вторгнення до України.

Також нещодавно прем’єр-міністр Білорусі повідомив, країна активно співпрацює з Російською Федерацією в оборонній галузі та активно продає їй зброю.

Головченко повідомив, що продукція ВПК Білорусі має попит не тільки в середині країни, а й для потреб Російської Федерації.

Білорусь Європа Світ Сусіди